Суд арештував острів і причали, привласнені оточенням екс-очільника поліції Києва Крищенка
11.11.2021   //  

Суд наклав арешт на 12 причалів і дамб у Києві та Київській області, які незаконно були оформлені у приватну власність. Про це свідчать ухвали Подільського райсуду м. Києва від 21 жовтня.

Слідство встановило, що службові особи ДП «Класифікаційне товариство «Регістр судноплавства України» та ТОВ «Українське бюро річкових портів» незаконно оформили право власності на гідротехнічні споруди у Києві та Київській області, які належать державі і не можуть перебувати у приватній власності.

У столиці йдеться, зокрема, про Оболонський острів, причал Оболонської набережної, , а також вул. Електриків (Рибальський півострів); в області – про гідротехнічні споруди у с. Витачів, с. Глібівка, с. Трипілля.

За даними слідчих, у 2018 році громадянин з метою незаконного заволодіння державними гідротехнічними спорудами подав заяву до Головного управління Національної поліції у м. Києві, у яку вніс завідомо недостовірні відомості щодо виявлення загублених майнових прав на гідротехнічні споруди.

За даними програми «Схеми» цим громадянином є київський юрист-бізнесмен Костянтин Бойко. Журналісти встановили, що заява в поліцію була використана для того, щоб за проханням слідчої взяти гідротехнічні споруди на зберігання, використавши яке, Бойко через реєстраторів оформив частину з них у приватну власність і продав фірмі «Українське бюро річкових портів», де він сам є співвласником.

«Схеми» виявили зв’язки Костянтина Бойка з оточенням Андрія Крищенка, який очолював Головне управління Національної поліції у м. Києві у 2015-2021 роках. З вересня цього року Крищенко є заступником голови КМДА.

Відзначимо, що слідство встановило, що «організатори вказаної схеми обізнані з методами роботи правоохоронних органів, користуються послугами юристів, які раніше працювали в органах досудового розслідування, та вчиняють певні дії для приховування оригіналів документальних матеріалів щодо протиправного отримання у власність державних ГТС».

Також встановлено, що ТОВ «Українське бюро річкових портів» відсутнє за місцем реєстрації, а громадянин, який подавав заяву в поліцію і на якого оформлювали право власності на споруди, фактично не проживає за місцем реєстрації.

Кримінальне провадження №42021102070000230 було розпочате 6 жовтня 2021 року, розслідується за ч.2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

ТОВ «Українське бюро річкових портів» було створене у серпні 2019 року. Його нинішніми власниками значаться ТОВ «Українське Бюро Судноплавства», Андрій Пузир, Дмитро Ванін і Костянтин Бойко. Власниками «Українського Бюро Судноплавства» є Костянтин Бойко і Олена Шемет. За даними «Схем», її чоловік Ігор Музикін працює в ДП «Регістр судноплавства України», яке видало «Українському бюро річкових портів» документи про реєстрацію причалів.