Київрада віддала під забудову 6 гектарів біля озера Нижній Тельбін
09.11.2021   //   1 Переглядів

Київрада прийняла рішення про передачу ТОВ «Глобал-Рент» в оренду на 5 років земельної ділянки площею 6,25 га на вул. Сортувальній, 2, вул. Клеманській, 3 у Дарницькому районі м. Києва для будівництва і обслуговування житлових комплексів. За таке рішення на засіданні 4 листопада проголосувало 99 депутатів.

Підставою для отримання ділянки в оренду стало набуття фірмою права власності на нерухоме майно у серпні-вересні 2017 року. Йдеться про будівлі і споруди загальною площею 5068 кв м на вул. Сортувальній, 3 та 9341 кв м на вул. Клеманській, 3.

Нормативна грошова оцінка ділянки площею 6,25 га (за попереднім розрахунком) становить 119,61 млн грн. Розрахунковий розмір річної орендної плати складатиме 3,59 млн грн (3%).

Вказана ділянка відповідно до чинного Генплану належить до території громадських будівель і споруд та території зелених насаджень загального користування. Це означає, що будівництво житла тут неможливе.

Однак, у 2017 році Київрада затвердила Детальний план території в районі Дніпровської набережної, вулиці Здолбунівської, проспекту Петра Григоренка, у якому, попри суперечність Генплану, змінили функціональне призначення землі, додавши багатоповерхову житлову забудову. Варто наголосити, що ДПТ не може суперечити Генплану.

Власниками київського ТОВ «Глобал-Рент» є мешканці Львова Василь Колодій і Андрій Вязовченко.

Вязовченко також є співвласником ТОВ «Солжитлобуд». У свою чергу Колодій є також співвласником ТОВ «Вест Окс» разом із Оксаною Тиндик. Остання є керівником ТОВ «Зимна вода», директором якої у 2020-2-21 був і Колодій. А власниками «Зимної води» через ТОВ «КУА «Західна інвестиційна група» і ТОВ «Трас Компані Україна» є Роман Городечний, Сергій Ткаченко, Андрій Немировський і Зорян Михайляк. Городечний контролює низку будівельних та девелоперських компаній. За даними «Наші гроші. Львів», Роман Городечний з дружиною були одними з основних спонсорів партії «ВАРТА», створеної для місцевих виборів 2020 року. Городечний балотувався до Львівської облради від цієї партії, однак не пройшов.