ФДМУ збив конкурента Ахметова і залізничні колії до шахт продали на 230 мільйонів дешевше
09.11.2021   //  

Регіональне відділення Фонду державного майна за підсумками аукціону 5 листопада має намір укласти угоду з ТОВ «Рейлроуд сервіс» на продаж майновий комплекс промислового залізничного транспорту державного ВАТ «Димитроввуглевантажтранс» за 70,00 млн грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро. Продажі».

Єдиним конкурентом переможця на торгах було ТОВ «Вуглепромтранс». Під час аукціону конкуренти не торгувалися. Таким чином, пропозиція «Рейлроуд сервіс» всього на 4,5%  вища за стартову ціну ФДМУ.

Відмітимо, літом ФДМУ вже проводив аукціон з продажу «Димитроввуглевантажтранс», переможцем якого стало ТОВ «Укрдонінвест» Віталія Кропачова з пропозицією 301 млн грн., що в чотири з половиною рази було вище стартової ціни. В торгах також взяли участь згадане «Вуглепромтранс», пропозиція якого була незмінно на рівні стартової ціни ФДМУ. А також ТОВ «Коал транс», яке в підсумку запропонувало 300 млн грн. Але потім ФДМУ аукціон скасувало.

За даними видання «НВ. Бізнес», формальною причиною для відмови стало те, що «Укрдонінвест» не подав витяг з ЄДР. В свою чергу «Коал транс», що посіло друге місце, відмовилося підписувати угоду.

Судовий реєстр не містить інформації про оскарження «Укрдонінвестом» результатів аукціону ФДМУ.

«Коал Транс» зареєстроване в  Кременчуці, перед торгами називалося «Юридична компанія адвокатське бюро «Келембет і партнери», та належала місцевому адвокату Олександру Келембету. З 11 вересня її засновником є киянин Олександр Гетманюк.

Після цього ФДМУ оголосило новий конкурс, на якому стартову ціну знизило на 50% – до 33,53 млн грн. Щоправда, швидко його відмінила і оголосила вже новий аукціон, переможцем якого тепер стало ТОВ «Рейлроуд Сервіс». Ще  місяць тому воно називалося ТОВ «Центр по роботі з проблемними активами» і займалася діяльністю у сфері права. Тепер новим власником та директором замість Сергія Канциренка став Степан Великопольський.

За законодавством, якщо переможець відмовиться підписувати угоду купівлі-продажу, це право перейде до учасника, пропозиція якого була другою за вартістю. Це фірма ТОВ «Вуглепромтранс», яка ще з 2001 року орендує майновий комплекс державного «Димитроввуглевантажтранс». Раніше воно входило до групи «Донецьксталь» Віктора Нусенкіса, але в 2018 році підприємства групи купив холдинг «Метінвест» Ріната Ахметова та Вадима Новинського, через два роки цю купівлю схвалив Антимонопольний комітет.

До складу залізничного комплексу «Димитроввуглевантажтранс» входять 30 об’єктів інфраструктури, зокрема, автодороги, мости, колії тощо, а також 82 одиниці рухомого майна: легкові та вантажні автомобілі, автобуси, тепловози, вагони, колійні машини.

За даними «Укррудпром», нині «Вуглдепромтранс» на потужностях «Димитроввуглевантажтранс» виконує послуги по штовханню і буксируванню вагонів від залізничних станцій до вантажних фронтів контрагентів. Послуги надаються на двох ділянках: під’їзні шляхи до станції Удачна – обслуговує «ШУ Покровське», ЦЗФ «Мирноградськ» та державне «Мирноградвугілля». А також залізничні шляхи до станції Покровськ – обслуговує ЦЗФ «Мирноградська» та «Мирноградвугілля».

Бенефіціаром ПАТ «ШУ Покровське» вказаний Рінат Ахметов, а збагачувальна фабрика «Мирноградська» належить Віталію Кропачову, якого за часів президентства Петра Порошенка ЗМІ називали «смотрящим» за вугільною промисловістю від Ігоря Кононенка – бізнес-партнера Порошенка.