Фірму, яку заснував екс-радник Кубракова, підозрюють у підробці документів по Подільському мосту на 3 млрд грн
05.11.2021   //   843 Переглядів

ТОВ «Міжнародний проектний інститут», співзасновником якого у 2018 році був Євген Петрощук (один з радників голови Укравтодору Олександра Кубракова), подавало для проходження державної експертизи підроблену проектну документацію по будівництву Подільського мостового переходу через річку Дніпро у місті Києві, що могло привести до розкрадання 3 млрд грн. Про це йдеться у повідомленні Київської міської прокуратури.

Подільська окружна прокуратура м. Києва спільно СБУ провели обшук у тіньовому офісі групи компаній, причетних до замаху на розкрадання понад 3 млрд грн під час будівництва Подільського мостового переходу.

Слідство встановило, що КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» та ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Укрбуд» у 2018 році уклали договір щодо виконання проектних та вишукувальних робіт по об’єкту: «Будівництво Подільського мостового переходу через річку Дніпро у місті Києві» (Коригування).

У подальшому ТОВ «ІБК «Укрбуд» на умовах субпідряду залучило до виконання робіт ТОВ «Міжнародний проектний інститут», яке фактично і здійснювало роботи з розробки проектної документації по об’єкту.

«Однак, переслідуючи мету привласнення понад 3 млрд грн бюджетних коштів, з метою підписання відповідних актів, погодження яких є неможливим без затвердженої експертним звітом проектної документації, невстановленими особами підроблено від імені ТОВ «Міжнародний проектний інститут» проектну документацію по об’єкту будівництва та подано для проходження експертизи до ДП «Укрдержбудекспертиза», – повідомляє прокуратура.

У зв’язку із цим правоохоронці провели обшук в приміщенні тіньового офісу компаній, які підконтрольні бенефіціару компанії-генерального підрядника будівництва, та вилучили документи, які відображають протиправну діяльність, 37 печаток товариств з ознаками фіктивності, залучених до обготівкування коштів, носії інформації та інші докази, які мають значення для кримінального провадження.

Крім того, з метою запобігання та попередження безпідставного заволодіння коштами місцевого бюджету в розмірі понад 3 млрд грн напередодні обшук також було проведено в приміщенні ДП «Укрдержбудекспертиза», де вилучили підроблену проектну документацію.

На цей час у кримінальному провадженні проводяться експертизи. Слідство триває.

Нагадаємо, ТОВ «Міжнародний проектний інститут» у грудні 2018 року створили Іван Войтович, Андрій Фаль, ТОВ «Стріт Люкс» Альони Костюченко та Євген Петрощук.

За даними Youcontrol, Петрощук залишався особисто серед власників компанії до початку 2020 року. З травня цього року власниками фірми значаться є чеська компанія KMN SPOL. s.r.o.та сейшельська компанія «Меншен Холдінгс Лтд.». 50% чеської компанії контролює Микола Сбоєв з Чехії, а 50% сейшельської компанії – Інна Кобзар з Києва. Як повідомлялося, Петрощук після призначення радником віддав свою частку чеській компанії «KMN».

Петрощук став радником голови Укравтодору з питань будівництва та реконструкції доріг державного значення у грудні 2019 року, невдовзі після призначення очільником цього відомства Олександра Кубракова. Вони знайомі щонайменше з 2011 року, коли були членами робочої групи з реалізації Стратегії розвитку Києва від КМДА, яку тоді очолював Олександр Попов, Кубраков був його радником, а Петрощук — «аналітиком молодіжного проектного офісу».

З жовтня 2020 року по червень 2021 року Євген Петрощук був першим заступником голови Служби автомобільних доріг у Закарпатській області.

За даними системи «Прозорро», «Міжнародний проектний інститут» у період 2019-2021 рр виграв підрядів на суму 300,17 млн грн. Зокрема, найбільші договори фірма уклала цього року: на 85 млн грн – зі Службою автомобільних доріг у Київській області на розробку проектної документації  на будівництво мостового переходу через  р. Дніпро, а також на 55,5 млн грн – з управлінням Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради на розробку проектно-кошторисної документації для будівництва транспортної розв’язки.

Відзначимо, що 5 листопада голова КМДА Віталій Кличко повідомив, що звільнив свого заступника Олександра Густєлєва через затягування робіт із завершення будівництва Подільського мосту.

Генпідрядником будівництва Подільського мостового переходу є ТОВ «Еко-Буд-Трейд», яке з 2017 року отримало понад 6 млрд грн на роботи. Як встановили журналісти Bihus.info , з 2019 року по 2021 рік фактично зарплату в цій фірмі отримував Герман Блінов – це чоловік Юлії Тищенко, сестри нардепа від «Слуги народу» Миколи Тищенка.

Журналісти також виявили, що субпідрядником з 2019 року стало ТОВ «Сучасна транспортна інфраструктура» Валерія Сировацького – кума та багаторічного партнера родини директора КНДІСЕ Олександра Рувіна.

У серпні 2021 року прокуратура та поліція проводили обшуки стосовно можливих фактів службової недбалості та привласнення майна при будівництві Подільського мосту.

У липні було проведено 17 обшуків у справі про розкрадання бюджетних коштів шляхом завищення обсягів та вартості робіт під час будівництва столичного Подільського мостового переходу.

Крім того, у травні 2021 року були обшуки у справі за фактом умисного ухилення від сплати податків на 9 млн грн під час проведення робіт з будівництва Подільського мостового переходу.

Ірина Шарпінська, «Наші гроші», джерело всіх фото: пресслужба Київської міської прокуратури