ДБР досліджує, як Генпрокуратура обміняла 1300 кв м приміщень на одну квартиру площею 50 квадратів
05.11.2021   //   263 Переглядів

Головне слідче управління Державного бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора досліджує обставини щодо укладання Фірмою «Т.М.М.» з Генеральною прокуратурою України мирової угоди, в результаті чого остання втратила майнові права та можливість їх повернення на нежитлові приміщення площею 1274,36 кв м у провулку Лабораторному, буд. 7 у Печерському районі міста Києва. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м. Києва від 30 вересня.

У ході розслідування встановлено, що ГПУ, КП з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ» та Фірма «Т.М.М.» -ТОВ у 2005 році уклали договір № 16/5 участі в будівництві житлового будинку.

За цим договором ГПУ мала отримати 15% житлових приміщень та 15% нежитлових приміщень (громадського призначення і паркінгу).

У подальшому виник спір щодо належності ГПУ 15% загальної площі об’єкта, тому прокуратура у грудні 2017 року подала позов до Госпсуду м. Києва.

27.04.2018 до ГПУ надійшов лист-пропозиція щодо укладання мирової угоди.

І 07.05.2018 ГПУ та Фірма «Т.М.М.» підписали мирову угоду, відповідно до якої остання визнала свої зобов’язання щодо передачі ГПУ площі нежитлових приміщень (замість передачі 1274, 36 кв м (15%) нежитлових приміщень передано майнові права на квартиру площею 51,98 кв м).

Внаслідок дій посадових осіб ГПУ у вигляді службової недбалості Генеральна прокуратура втратила майнові права та можливість їх повернення на нежитлові приміщення площею 1274, 36 кв м у провулку Лабораторному, 7 у Печерському районі міста Києва, що спричинило тяжкі наслідки, зазначає слідство.

У цьому кримінальному провадженні наразі про підозру жодній особі не повідомлялося.

На даний час у кримінальному провадженні призначено будівельну експертизу з метою встановлення збитків, проведення якої триває.

У ході розслідування було проведено ряд слідчих дій, зокрема, отримано доступи до речей та документів Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Києві, ТОВ «Геос Девелопмент», Фірми «Т.М.М.», ТОВ «МЮК «Соломон-Груп», КП з питань будівництва житлових будинків «Житлоінвестбуд-УКБ»; з Департаменту матеріально-технічного забезпечення Офісу Генерального прокурора витребувано та долучено усі наявні документи щодо вказаної забудови; допитано свідків.

30 вересня слідчий суддя Печерського райсуду м. Києва продовжив до 15 квітня 2022 року строк досудового розслідування кримінального провадження № 42020000000001975 від 15.10.2020.

Нагадаємо, у провулку Лабораторному, 7 у Києві збудовано житловий комплекс Alter Ego – 2 секції по 24 поверхи.

Власником Фірми «Т.М.М.» – ТОВ є кіпрська компанія «ТММ Реал Естейт Девелопмент Паблік Лімітед». 94% у цій компанії контролює Лариса Чивуріна, дружина редактора шоу «Ліга сміху» й колишнього КВНника Андрія Чивуріна. Чивурін є співвласником деяких торгових марок разом із нинішнім президентом Володимиром Зеленським і братами Шефірами.

Керівником Фірми «Т.М.М.» є Микола Толмачов.