Поліція розслідує евакуаторні побори КМДА з водіїв за неправильне паркування
03.11.2021   //   440 Переглядів

Поліція та Офіс генпрокурора розслідує привласнення коштів службовцями Департаменту транспортної інфраструктури Київської міськдержадміністрації у складі організованої групи за участю службовців низки приватних фірм під час евакуації автівок за порушення правил паркування.

Про це написав Олександр Глазунов у виданні «КиевVласть» з посиланням на низку ухвал Печерського райсуду Києва.

Як повідомляється в матеріалах справи, в центрі уваги правоохоронців окрім співробітників департаменту транспортної інфраструктури КМДА опинилися три компанії, які надають послуги з евакуації автівок та які, ймовірно, були учасниками злочинної схеми – ТОВ «Евакуатор Сервіс», ТОВ «Експедиція 77» ТОВ «Автосос-Сервіс». Також фігурує фірма, яка нібито була задіяна у реалізації цієї схеми – ТОВ «Експрес-Т»

За даними слідства, у 2020 та 2021 рр. інспектори з паркування разом із водіями евакуаторів  створювали «робочі зміни», під час яких за дорученням організаторів злочинної схеми повинні були доставити на спецмайданчики максимальну кількість автомобілів. Це робилося для того, щоб на банківські рахунки приватних фірм надійшло якнайбільше коштів. При цьому, за інформацією правоохоронців, у разі відсутності підстав для тимчасового затримання транспортних засобів інспектори з паркування штучно створювали такі підстави та доказову базу.

Крім того, за інформацією правоохоронців, інспектори з паркування передавали водіям евакуаторів порожні бланки актів тимчасового затримання транспортних засобів зі своїми підписами. І водії евакуаторів самостійно, без інспекторів, визначали авто, які вони могли евакуювати, складали заздалегідь підписані інспекторами акти.

Також слідчі з’ясували, що водії змушені були переплачувати за послуги евакуаторів майже вдвічі більше коштів – 1270 грн. для транспортного засобу вагою до 2 тис кг замість 720 грн. За даними правоохоронців, учасники схеми у січні-березні 2021 р. могли незаконно привласнити 7,6 млн грн. Йдеться про гроші, які водії сплачували за те, щоб забрати свої автомобілі зі спецмайданчиків.

За даними правоохоронців, учасники схеми мали складати 300 актів на евакуацію автомобілів щодня, а для виконання плану вони встановлювали біля вже припаркованих машин знак, який забороняє паркування – знак «Дорожні роботи».

Згідно з матеріалами провадження, в рамках цієї справи ще 13 серпня 2021 року слідчі вручили одному з фігурантів підозру у зловживанні владою або службовим становищем. А 16 серпня 2021 р. Офіс генпрокурора повідомив про вручення підозр уже 5 посадовцям департаменту. Серед таких, за даними «Української правди», був і начальник інспекції з паркування, заступник голови департаменту транспортної інфраструктури КМДА Дмитро Рахматуллін.

18 серпня 2021 року Рахматуллін спростував заяви Офісу генпрокурора. Зокрема, чиновник наполягав на тому, що вартість евакуації визначається окремо для кожного міста, і в Києві вона, мовляв, насправді складає 1270 грн. Це, за його словами, навіть менше, ніж у багатьох інших українських містах, де ця цифра дорівнює 2-3 тис грн.

1 вересня суд 10 ухвалами наклав арешт на низку евакуаторів, які належать різним компаніям.

Засновником ТОВ «Автосос-Сервіс» є Ігор Самофал, директор Русла Поруб.

Власником та керівником ТОВ «Експедиція 777» є Анатолій Якуба.

Засновниця ТОВ «Евакуатор Сервіс» – Тетяна Комісарова, директор Наталія Приймак.

Керівником ТОВ «Експрес-Т» є Дмитро Зінчук, власники – згадана Наталія Приймак, Олександр Приймак та Володимир Подолін.