«Укрспирт» купив у «журилівців» газ на чверть дорожче, ніж у Коломойського
02.11.2021   //   168 Переглядів

ДП «Укрспирт» замовив ТОВ «Енерджі трейд груп» та ПрАТ «Видобувна компанія «Укнафтобуріння» постачання природного газу на 33,21 млн грн. Про це йдеться в системі «Прозорро», де повідомлення про укладені угоди опубліковані 28 жовтня.

«Енерджі трейд груп» поставить газ на 18,36 млн грн. по 18,36 грн. за куб м.

«Укнафтобуріння» поставить природний газ на 14,86 млн грн. на чверть дешевше – по 14,86 грн. за куб м.

Обидві закупівлі провели без аукціону, оскільки «Укрспирт» не є замовником у розумінні закону «Про публічні закупівлі». Самі угоди в «Прозорро» не опубліковані.

У жовтні середньозважена ціна газу по всіх умовах оплати на «Українській енергетичній біржі» становила 33,58 грн. за куб. м. Однак в останні дні європейські котирування почали знижуватись і зараз сягає близько 25 грн за кубометр.

Як повідомляли «Наші гроші», у період з 18 по 25 жовтня бюджетні установи купували за ціною від 28,5 по 46,2 грн./кубометр. 

13 жовтня голова фракції «Слуги народу» Давид Арахамія в ефірі телеканалу «Україна24» запропонував законодавчо зобов’язати приватні компанії продавати газ за собівартістю.

«Узяти весь видобуток українського газу і тимчасово заборонити їм продавати, як вони зараз роблять, по 45 грн. на енергетичній біржі, а продавати за собівартістю з мінімальною націнкою», – говорив депутат.

Засновником ТОВ «Енерджі трейд груп» (ЕТГ) є Олексій Бондаренко. Компанія разом з братом екс-заступника директора ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» Русланом Журилом Миколою заснували з десяток компаній з групи «ЕТГ Солар».

Бенефіціарами «Укрнафтобуріння» є Ігор Коломойський, Віталій Хомутиннік та Павло Фукс.