Поліція заплатить 2 мільйони на оцінку рівня довіри до себе – удвічі більше, ніж позаторік
02.11.2021   //  

Національна поліція України 29 жовтня за результатами тендеру замовила ТОВ «Хьюмен Ресеарч» послуги з опитування громадської думки на 1,94 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч компанія має провести опитування громадської думки щодо оцінки рівня довіри населення України до поліції. У тому числі передбачено 15 тисяч особистих інтерв’ю повнолітніх осіб в містах і селах: по 600 в областях і Києві. Анкета включає 40 питань.

Два роки тому, в 2019 році поліція замовляла іншій фірмі опитування такої ж кількості людей удвічі дешевше – 998 тис грн. Але тоді в технічному завданні було менше вимог: зокрема щодо документування результатів і якісного дослідження методом фокус-груп.

Як і раніше, дослідження не охоплюватиме тимчасово окуповані території, а також території медичних закладів, військових частин і кримінально-виконавчих установ.

Ціна договору виявилась на 22% нижчою за очікувану вартість закупівлі у 2,50 млн грн.

Закупівлю провели з другої спроби. Перший тендер оголосили 28 серпня і відмінили 21 вересня через відсутність подальшої потреби, але 24 вересня оголосили нинішні торги.

Харківська «Хьюмен Ресеарч» на чолі з Василем Ніколенком належить харків’янину Олегу Сінаюку та ТОВ «Нью Імідж Маркетінг Груп», яким останній володіє разом зі Світланою Сінаюк. Раніше власником переможця був Олександр Хасанов із Харкова.

Видання «Тексти» внесло Олега Сінаюка в свою «Базу псевдосоціологів», заявивши, що він завищував рейтинги Станіслава Косінова (парламентські вибори 2014 року на окрузі №169 в Харкові), Геннадія Корбана (довибори в Чернігові 2015 року, екзит-пол) тощо.

Усього з липня 2021 року переможець отримав державних підрядів на 7,11 млн грн.

Конкурентами переможця на активних торгах були ФОП Бікла Олена Володимирівна, київське ТОВ «Форсервіс ЮА Сейлз» Сергія Пашковського та фірми «4Service Holdings GmbH» (Австрія) Олексія Цисаря та львівське ТОВ «Український центр вивчення громадської думки «Соціоінформ» Людмили Лікерман і Наталії Зайцевої-Чіпак.