Держава вгатила 2 млн в обґрунтування закриття шахти «Добропіллявугілля», яку Ахметов закрив ще сім років тому
02.11.2021   //  

Держпідприємство «Добропіллявугілля-видобуток» (Донецька обл.) 16 жовтня замовило ТОВ «Проектно-промисловий інститут» розробку «Техніко-економічного обґрунтування недоцільності подальшої роботи шахти «Білицька» за 2,08 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Згідно з завданням, технологічна схема і організація виробництва передбачає два варіанти.

Згідно з першим варіантом, зберігається існуюча схема розкриття шахтного поля і пласта на північному крилі горизонту 250 м. А проведення додаткових покриваючих виробок визначається техніко-економічним обґрунтуванням.

Другий варіант передбачає повну ліквідацію шахти. І треба визначити безпечний рівень затоплення «Білицької».

Розробити техніко-економічне обґрунтування необхідно до кінця року.

Шахта «Білицька» віднесена до ІІІ категорії по газу-метану і небезпечна по вибуховості пилу. Вугілля пластів, що відпрацьовуються, не схильні до самозаймання. Станом на 01.01.2021, на «Білицькій» балансові запаси вугілля категорії С1 складають 5,6 млн тон. Промислові запаси – 4,87 млн т.

Угоду було укладено за переговорною процедурою, оскільки двічі було відмінено процедуру відкритих торгів через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій.

Засновником маріупольського ТОВ «Проектно-промисловий інститут» є киянин Артур Гломозда, директор Олексій Шаповалов. Гломозда також є власником ТОВ «Еллін-фінанс», ТОВ «Укргеотехнологія», ТОВ «Укрцентраль», ТОВ «Механік Павлоград», ТОВ «Логістікенерджи» та співвласником ТОВ «ТК Агромикс».

Нагадаємо, бізнесмен Рінат Ахметов орендував ДП «Добропіллявугілля» за часів президентства Віктора Януковича. Шахта «Білицька» була закрита ще у 2014 році. У 2020 році уряд Дениса Шмигаля погодився достроково прийняти шахту назад у розпорядження держави. При цьому держава погодилась ще й заплатити групі Ахметова за майно 397,8 млн грн.

В ДП «Добропіллявугілля-видобуток» входять п’ять шахт: «Алмазна», «Білицька», «Добропільська», «Новодонецька» і «Піонер».

«Сьогодні шахти ДП «Добропіллявугілля-видобуток» є найбільш ефективними з тих, що перебувають у власності держави. Вони можуть бути економічно збалансованими», – розповідав у березні заступник міністра енергетики України Максим Немчинов.