«Укргазвидобування» роздало на ремонт свердловин підряди на 770 мільйонів
27.10.2021   //  

АТ «Укргазвидобування» у серпні-жовтні за результатами тендеру уклало чотири угоди про ремонт свердловин на 769,57 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Ремонт нафтових і газових свердловин на родовищах «Укргазвидобування» по Україні за допомогою колтюбінгового та азотно-компресорного обладнання мають виконати до кінця 2022 року. Сервісні послуги оплачуватимуть протягом місяця після їх надання.

ТОВ «Сервіс Ойл» РУП «Виробниче об’єднання «Білоруснафта» отримало два підряди на 390,99 млн грн., що складає половину суми. Воно повинно буде виконати 240 операцій комплексом колтюбінгового та азотно-насосного обладнання по підтриманню видобутку та введенню свердловин в експлуатацію після відновлення та інтенсифікації видобутку.

Ще два підрядники мають виконати по 120 таких операцій: ТОВ «Бурова компанія «Горизонти» – за 201,69 млн грн., а ТОВ «Такром Україна» – за 198,90 млн грн.

Нагадаємо, за іншими п’ятьма лотами ще в березні уклали угоди на 998,25 млн грн., а ці чотири лоти відмінили. ДАСУ тоді заявила, що ТОВ «Полтавська бурова компанія» мали відхилити по всіх дев’яти лотах через нестачу інформації про попередню (не)співпрацю з «Укргазвидобуванням», а «БК «Горизонти» по нинішніх чотирьох лотах – за різну назву посади підписанта: директор у паперах і генеральний директор в електронному підписі.

Замовник відмінив торги за цими чотирма лотами через неможливість усунення порушень закону, оскільки відхилити тендерну пропозицію після публікації повідомлення про намір укласти договори було технічно неможливо. Проте переможці успішно оскаржили відміну до АМКУ. Адмінколегія вирішила, що «Укргазвидобування» не довело її правомірність.

Однак замовник виконав рішення тільки через півроку – в липні-жовтні. Тобто після того, як Окружний адміністративний суд міста Києва не задовольнив його позови до АМКУ.

Довідково:

Полтавський «Сервіс Ойл» із 2018 року отримав підрядів «Укргазвидобування» на 1,46 млрд грн., а його материнська компанія «Бєлоруснєфть» з 2016 року – на 1,36 млрд грн.

«БК «Горизонти» із групи «Західнадрасервіс» належить Зіновію Козицькому, а керує нею його син Степан Козицький. Інший син Максим Козицький зараз очолює Львівську ОДА.

Столична «Такром Україна» належить киянам Андрію Мельнику і Михайлу Устяннику та компанії «Tacrom services s.r.l.» (Румунія). У свою чергу румунською «Такрoм Дріллінг Срл» володіє компанія «KATT GmbH» (Німеччина), власниками якої є німці Рольф і Хеннінг Бартельси, австрієць Ніколаус Оппользер і канадець Ральф Коскамп.