Хмельницький розіграв «Більшовик» з Черновецьким і Хомутинніком з мінімальним підвищенням ціни (додано)
27.10.2021   //   659 Переглядів

(Додано оцінку земельної ділянки)

Аукціон з приватизації АТ «Перший київський машинобудівний завод» (завод «Більшовик») виграло ТОВ «Дженерал Комерс» з пропозицією 1,43 млрд грн., що лише на 3% перевищило стартову ціну. Про це повідомила прес-служба ФДМУ.

У відкритих конкурентних торгах за право власності на цей об’єкт великої приватизації боролися троє учасників, які підвищили вартість об’єкта на 3% – від стартових 1,389 млрд грн на 40 млн грн:

  • Василь Хмельницький

    ТОВ «Дженерал Комерс», 79,45% у якому контролює Володимир Долгополов. Йому належить 9,99% у ТОВ «КУА «ЮДП Ессет Менеджмент». Мажоритарним власником девелоперської компанії UDP є Василь Хмельницький, якого ще до проведення аукціону називали основним претендентом на активи «Більшовика». Хмельницький вже підтвердив ЗМІ, що є співінвестором придбання заводу разом із власником «А-Девелопмент» Олексієм Барановим та компанією UDP під управлінням Андрія Іванова;

  • ТОВ «Інвест Новація» Степана Черновецького;
  • ТОВ «Девелоперська компанія «Каскад» Віталія Хомутинніка.

Відзначимо, що у відкритих даних SMIDA відсутні відомості про подання вказаними учасниками повідомлення про намір придбання значного пакета акцій АТ «Перший київський машинобудівний завод» у відповідності до ст. 64 закону «Про акціонерні товариства». Натомість, там містяться відповідні повідомлення трьох інших компаній, які участі в аукціоні не взяли.

Варто відзначити, що окрім 1,43 млрд грн, які новий власник має сплатити державі, на нього також лягають близько 500 млн грн боргів заводу.

Додано:

Перед аукціоном учасники ринку прогнозували, що «Більшовик» буде продано у рази дорожче – за $100-$200 млн, а не за $54,1 млн, що еквівалентно 1,43 млрд грн.

Директор компанії City Development Solutions Роман Герасимчук заявив LIGA.net, що лише одна ділянка заводу біля ст. м. «Шулявська» площею понад 30 га коштує $120-150 млн, що еквівалентно 3,5-4 млрд грн. «Це з урахуванням ринкових цін та за умови будівництва на ділянці житлових будинків», – уточнив він.

Цю ж цифру раніше називав Forbes.ua засновник школи професійного девелопменту Urbanland.pm Ігор Райков, беручи за основу вартість гектару землі «Більшовика» близько $4–5 млн.

Нагадаємо, приватизація заводу «Більшовик» де-факто є прихованим продажем комунальної землі  під забудову житлом найбільшої ділянки заводу – 35 га біля ст. м. «Шулявська» у Києві. Генплан столиці наразі забороняє подібне будівництво, і його можливість залежить від взаємовідносин нового власника та Київради, що робить приватизацію конкурентною лише «між своїми».

Крім того,  у разі забудови житлом ділянки заводу на Шулявці, із місцевого бюджету доведеться витратити на будівництво соціальної інфраструктури суму, близьку до отриманої державним бюджетом від приватизації.

Детальніше про цю приватизацію читайте у матеріалі «Завод «Більшовик»: від великої приватизації до великої афери».