Суд зобов’язав повернути місту 16 гектарів, де незаконно видобували пісок
Суд зобов’язав ТОВ «КПС-Групп» повернути земельну ділянку площею 16,79 га, що розташована по вулиці Промислова у Голосіївському районі м. Києва, власнику – Київській міській раді у придатному для використання стані, шляхом звільнення від будівель і споруд. Про це свідчить рішення Господарського суду м. Києва від 11 жовтня.
У 2006 році Київрада передала акціонерному товариству «Мостобуд» в оренду на 50 років ділянку площею 16,8 га для перенесення промислової бази мостозагону № 2, яка підпадає під забудову залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро у місті Києві. У 2007 році сторони уклали відповідний договір оренди.
У 2015 році, не отримавши обов’язкової згоди Київради, «Мостобуд» передав ділянку в суборенду ПП «Промбудсервіс 2005».
Після цього у грудні 2018 року Київрада прийняла рішення про розірвання договору оренди із «Мостобудом» з таких причин:
- «Мостобуд» систематично не виконував умови пункту договору щодо сплати орендної плати за ділянку;
- відсутнє погодження передачі ділянки в суборенду;
- ділянка використовується не за цільовим призначенням (за даними прокуратури, ділянка використовується для намиву (видобутку) та складування піску).
«Промбудсервіс 2005» побудував на ділянці по вул. Промисловій 11/ 1 «промислову базу» площею 155 кв м, і у березні 2020 році продав її ТОВ «КПС-Групп», створеному за два місяці до цього. На підставі права власності на базу ТОВ зареєструвало за собою і право оренди ділянки. Дії нотаріуса, який здійснив цю реєстрацію, перевіряє Нацполіція у кримінальному провадженні № 42020101070000156, в рамках якого у вересні 2020 року на ділянку 16,8 га на вул. Промисловій було накладено арешт.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що:
- враховуючи рішення Київради 2018 року договір оренди ділянки з ПАТ «Мостобуд» є припиненим з 20.12.2018. Оскаржити це рішення в судах «Мостобуду» не вдалося;
- Київрада не надавала своєї згоди на передачу ділянки в суборенду, відповідно «Мостобуд» порушив умови договору оренди, передавши ділянку у користування «Промбудсервіс 2005»;
- будівництво фірмою «Промбудсервіс 2005» «промислової бази» на ділянці є самочинним;
- до ТОВ «КСП-Групп» не перейшло право користування спірною ділянкою.
Позов до суду подала Київська міська прокуратура.
Нагадаємо, у липні 2017 року Деснянське управління ГУ Нацполіції у м. Києві порушило ще одне кримінальне провадження – за фактом незаконного видобутку піску на ділянці на вул. Промисловій. У 2019 році підозру отримав директор ТОВ «Мостобуд-Транс» – фірма, яка складувала і продавала незаконно видобутий пісок.
Відзначимо, що влітку 2020 року на сайті нардепа Олександр Дубінський (обраний від «Слуги народу», зараз – позафракційний) вийшла стаття, у якій говориться, що до «Мостобуду» причетні т.зв. «смотрящий» за Києвом Денис Комарницький, власник і гендиректор Edelburg Development Сергій Кучер, заступник директора Департаменту містобудування КМДА Юрій Тацій та нардеп Микола Тищенко. А незаконно видобутий пісок, за даними сайту, направляється на бетонні заводи, які постачають продукцію на будівництво Подільсько-Воскресенського мосту та інші об’єкти.
Власниками ТОВ «КСП-Групп» є Олександр Чернов та Ігор Попов. Ігор Попов також є керівником ТОВ «Інтерспорт», власниками якого є ТОВ «Едельбург Девелопмент» (50%), АТ «ЗНВКІФ «Босфорус Девелопмент» (43,8%) і ТОВ «Траст Констракшн» (6,2%).
Власниками ПП «Промбудсервіс 2005» є Олександр Уляницький та Вікторія Продивус (раніше – Яворська), помічниця нардепа від Партії регіонів у 2012-2014 рр Володимира Продивуса. Дружина останнього Світлана Продивус є співвласником ПАТ «Мостобуд», щодо якого порушено справу про банкрутство.