Сільрада за 31 мільйон замовила будівництво системи водопостачання оточенню «порошенківця», викинувши дешевшу пропозицію
13.10.2021   //   1 Переглядів

Давидівська сільрада Львівського району Львівської області 5 жовтня за результатами тендеру замовила ПП «Компанія Інсталбуд» будівництво системи зовнішнього водопостачання в с. Пасіки-Зубрицькі (від м. Львова до автодороги Київ-Чоп) Пасіки-Зубрицької сільської ради Пустомитівського району Львівської області» (коригування) за 31,16 млн грн. Про це повідомляється в «Прозорро».

Найбільше грошей піде на матеріальні ресурси – 15,34 млн грн. Вартість експлуатації будівельних машин складе 4,77 млн грн., заробітна плата – 2,09 млн грн., прибуток передбачений у розмірі 617 тис грн.

Очікувана вартість закупівлі склала 34,28 млн грн. Тобто економія 10%.

На торгах конкурентом переможця було ТОВ «Будівельні споруди міста» Тараса Фургала, чия пропозиція була вищою – 31,33 млн грн.

Дешевшою виявилася пропозиція ПрАТ «Львівське спеціалізоване будівельно-монтажне управління №1» Василя Хаврака – 30,99 млн грн. Але вона була відхилена, оскільки у складі тендерної пропозиції не надано про відкриття рахунку та відсутність (наявність) заборгованості за кредитами з банку, який видав банківську гарантію – АО «Банк інвестицій та заощаджень».

Водночас, голова правління ПрАТ «ЛСБМУ №1» Василь Хаврак повідомив у «Прозорро», що вважає безпідставною дискваліфікацію пропозиції його фірми, адже АТ «Банк інвестицій та заощаджень» не є банком для ПрАТ «ЛСБМУ №1», в якому відкрито розрахункові рахунки, що підтверджує довідка ДПС, яка також надана у пакеті тендерної пропозиції.

На думку Хаврака, замовник штучно створив недолік у ТП ПрАТ «ЛСБМУ №1», на це потратив 13 робочих днів (тендер відбувся 27.08.2021 р., дискваліфікація – 14.09.2021 року, при чому 28.08.2021 була робоча субота).

Крім того, копія «Протоколу щодо дискваліфікації завантажена на сайті закупівлі у спотвореному вигляді, так, що вирізано частину Протоколу, де розписано законодавчі підстави відхилення пропозиції ПрАТ «ЛСБМУ№1».

«А тендерну пропозицію ПП «Компанія Інсталбуд» було акцептовано за один день 15.09.2021 15:46 год. Але документи тендерної пропозиції ПП «Компанія Інсталбуд» тендерний комітет навіть не перевіряв, бо у цій пропозиції дуже багато помилок, невиконання вимог тендерної документації замовника і порушень чинного законодавства», – написав Хаврак, вказавши, про які саме, на його думку, помилки йдеться. Зокрема, що частина документів ПП «Компанія Інсталбуд» оформлена не належним чином, в довідці про працівників відповідної кваліфікації деякі з них не так вказані як в наказах про призначення тощо.

Замовник відповів, що «Інсталбуд» надав всі документи, що вимагались і тому не вбачає підстав для відхилення. Також замовник зазначив, відповідно до ч. 1.2 розділу 3 тендерної документації формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням пропозиції та не впливають на зміст пропозиції.

Власницею ПП «Компанія Інсталбуд» (м. Городок Львівської обл.) є Катерина Хамик, директор Мирослава Пристава. За даними системи «YouControl» на Катерину Хамик також записана низка компаній: ТЗОВ «Інсталпласт», ТОВ «Новітня енергія», ТОВ «Відновлювана енергія», фермерське господарство «Сонячна насолода», де керівником є Іван Кликоцький, який був депутатом Городоцької райради від партії «Блок Петра Порошенка» Солідарність.

Чоловік Катерини Хамик Василь Хамик був засновником ПП «Інсталпласт-ХВ» (наразі припинено), де працював і Кликоцький.

У 2017-2021 рр. ПП «Компанія Інсталбуд» отримало підрядів на 69,24 млн грн.