Експериментальне влаштування цементної дороги на Миколаївщині потребувало ще 50% від ціни контракту
12.10.2021   //  

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області за 111,86 млн грн замовила ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія» додаткові роботи по ремонту траси Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв на ділянці км 153+196 – км 161+204. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Первісну угоду по ремонту цієї дороги за результатами тендеру було укладено у листопаді 2020 року. Її вартість була 223,81 млн грн. Відтак вартість додаткової угоди по переговорній процедурі становить рівно 50%, дозволені законом.

Після початку ремонту виявилось, що потрібно зробити багато неврахованих у проекті речей. У тому числі стабілізувати перезволожені ділянки холодним ресайклінгом. Замість цементного покриття типу 6-1, 6-2 та 6-3 потрібно зробити по типу 2-2, потрібно додатково герметизувати деформаційні шви, нанести шорсткість на поверхню монолітного цементного покриття за технологією «тихий бетон».

«Європейська дорожньо-будівельна компанія» повідомляла, що на цій дорозі «є експериментальні ділянки, на яких вперше за часів незілежності нашої країни буде влаштовано безперервно армоване цементобетонне покриття автомобільної дороги, більше того, армування буде виконано із застосуванням композитної арматури вітчизняного виробника, чия продукція не поступається в показниках механічної та хімічної стійкості продукції кращих виробників Європи та США».

Також «ЄДБК» анонсувала, що «на вказаній ділянці нашим підприємством першим на території України заплановано реалізувати ще одну технологію, що має широке поширення в західних країнах. Бульше інформації трохи згодом».

Однак знайти додаткову інформацію на сайті підрядника не вдалось.

Загальна вартість ремонту 8 кілометрів траси склала 336 млн грн. Відтак вартість одного кілометру склала 42 млн грн, або $1,6 млн.