Державний канал «Дом» дав 34 мільйони на тревел-шоу «Украина с первого взгляда»
12.10.2021   //  

ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (телеканали «Дом» та «UATV») Мінреінтеграції 7 жовтня замовило ТОВ Телевізійна виробнича компанія «Пілот Продакшн» програму на 33,90 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч частково створять розважальну програму «Украина с первого взгляда» російською мовою. Це буде тревел-шоу з елементами нарису та краєзнавства. Воно включатиме 100 випусків довжиною 45 хвилин. Отже, випуск коштує 339 тис грн.

У цьому шоу іноземці, які вперше ступили на українську землю, подорожуватимуть різними регіонами, пробуватимуть українські страви та порівнюватимуть зі своєю країною. Героїв шукатимуть через соціальні мережі. Проект має показати Україну, її природну красу, унікальні історичні пам’ятки і неймовірне гастрономічне різноманіття світові очима туриста-іноземця, щоб «популяризувати країну як туристичну мекку».

Автором ідеї/формату програми є Олена Кошіль, яка працювала головним редактором «Нового каналу»,креативним продюсером «ТЕТ», креативним продюсером серіального виробництва «ICTV», а також креативним продюсером департаменту кіносеріального виробництва ТРК «Україна». Оператором-постановником є Андрій Урбанський, який був оператором-постановником програм «Холостяк. Як вийти заміж», «Детектор брехні», «Сюрприз, сюрприз», «Коли ми вдома. Нова історія. Нова історія 2» та «Шоу Братьев Шумахеров» тощо. Режисером-постановником є Олександра Якуніна, яка була головним режисером на телеканалах «1+1» і «СТБ» та працювала над реаліті-шоу «Щаслива за 7 днів», «Фермер шукає дружину», «Я соромлюся свого тіла», «Врятуйте нашу сім’ю».

Закупівлю провели за переговорною процедурою, бо її предмет полягає у створенні або придбанні витвору мистецтва. Фірма виграла мистецький конкурс на виробництво реаліті-шоу, яке об’єднує мешканців різних регіонів України, несе ідею об’єднання українців як єдиної нації, мотивуває дізнаватися про міста, села та їх мешканців. Комісія вирішила, що проект актуальний, оскільки «українці часто живуть за інформаційними стінами і бачать життя крізь призму соціальних мереж та новин, де створюється лише ілюзія оточення однодумцями». Мовляв, ідея проекту «робить акцент на мир і діалог, на те, що об’єднує, що є основним посилом, який наші телеканали намагаються донести до глядача».

«Пілот Продакшн» на чолі з Галиною Вярвельською належить Олександру Брикайлу. Він володіє ПП «Студія Пілот», яке очолює Олена Кошіль. Ще він зі «Студією Пілот» і Сергієм Лавренюком заснували ТОВ «Солар Медіа», яким керує Крістіна Хлапоніна.

Нагадаємо, у вересні нинішній замовник уклав угоду з «Пілот Продакшн» на 34,20 млн грн. щодо іншого реаліті-шоу «Посетите мой дом». Його створюватиме ця ж команда.