Суд виправдав начальника УЖКГ, якого звинувачували у переплатах за технагляд знайомим ФОПам
11.10.2021   //   111 Переглядів

Октябрський райсуд Полтави 29 вересня виправдав екс-начальника управління ЖКГ Полтавської міськради Сергія Сінельніка, якого звинуватили у завищенні обсягів технагляду за ремонтами на 0,4 млн грн. Про це пише Дарина Синицька у «Полтавщині» з посиланням на вирок суду від 29 вересня.

Повідомлення про підозру у зловживанні владою та службовому підробленні Сінельнік отримав у січні 2019. А відповідне провадження поліція відкрила ще у вересні 2016 р.

До 2016 р. технагляд за ремонтами у місті здійснював окремий відділ при УЖКГ. У квітні 2016 Сінельнік розформував підрозділ і звільнив інженерів, які мали сертифікати на такі види послуг.

За версією слідства, Сінельнік діяв при цьому в інтересах ФОПів Альони Харченко та Віталія Паська, адже саме їм здебільшого віддавали підряди на технагляд після 2016. Пасько до звільнення сам керував відділом технагляду УЖКГ, а Харченко не мала відповідних дозволів на такий нагляд. Водночас, її сестра завідувала сектором з утримання житлового фонду УЖКГ Полтави.

Загалом, у 2016-2017 рр. Сінельнік уклав із цими ФОПами 109 договорів на здійснення технагляду за капремонтом вулиць, провулків і проспектів. За даними порталу публічних фінансів Є-data, з кінця 2016 до 2017 р. Харченко та Пасько отримали від УЖКГ 12 млн грн. за технагляд за капремонтом вулиць вул. Симона Петлюри та вул. Європейської. Ще близько 200 тис грн. вони відсудили в УЖКГ за послуги з технагляду, які були замовлені, але не виконані.

Спочатку контракти підписували тільки з Альоною Харченко, яка взяла на роботу Паська. А за рік, коли обмеження на діяльність після звільнення було зняте, уже і він отримував замовлення як ФОП.

До переліку робіт, за договорами, були включені послуги з визначення балансової вартості та участь у роботі комісії з приймання закінченого об’єкта будівництва. І коли Сергій Сінельнік підписував розрахунки вартості технагляду, ремонти ще не були закінчені, а значить і контролювати ще було нічого. Тобто розрахунок вартості був завищений.

Оскільки оплата за договорами надійшла ФОПам у повному обсязі, за підрахунками слідчих, це призвело до переплати на 435 тис грн. за 2 роки.

У 2018 р. Сінельнік взяв Паська назад в УЖКГ — знову начальником відділу технагляду.

Розслідування корупційної справи тривало до лютого 2020 р. Потім її передали на розгляд Печерського райсуду Києва. Але адвокат тоді ще начальника управління ЖКГ Сінельніка добився через Касаційний суд переведення розгляду у Полтаву — до Октябрського райсуду Полтави.

За рік засідань суддя Віталій Микитенко дійшов висновку, що провина Сінельніка недоведена. Він дослухався до свідків, які сказали, що роботи у списку замовлення вказувалися декларативно і не оплачувалися у випадку, якщо вони не були проведені. Те саме вказав і незалежний аудитор. Також суддю не влаштувало, що судовий експерт користувався при наданні висновку виключно документами і сам не виїжджав на місце.

Тож суд вирішив, що доказів надлишкового перерахування та зайвого витрачання бюджетних коштів немає, а значить і не було завдано збитків державі чи місцевій громаді.

Що ж до порушень закону «Про запобігання корупції», то правоохоронці не надали доказів того, що саме звільнені з УЖКГ працівники виконували технагляд упродовж року після того, як пішли.

Сам Сергій Сінельнік також заперечив будь-яку причетність до інкримінованих злочинів. Наявність фальсифікацій заперечили й Альона Харченко та Віталій Пасько, яких допитали як свідків.

Тож врешті суддя вирішив визнати Сінельніка невинуватим у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні та виправдати його, оскільки не доведено, що в його діях є склад кримінальних правопорушень.

Сінельнік очолював управління ЖКГ Полтави понад 10 років — з 2010. На час розслідування він був під заставою. У 2021 р. Сінельнік пішов з посади за власним бажанням.