Резніченко дав лідеру картелю на шматок дороги 5 млрд – стільки уряд виділив на житло для всіх воїнів АТО
11.10.2021   //   75 Переглядів

Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА 7 жовтня за результатами тендеру замовив ТОВ «Автомагістраль-Південь» будівництво дороги у Дніпрі за 5,19 млрд грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До листопада 2024 року збудують дорогу довжиною 5 км від Кайдацького шляху до траси Київ – Луганськ – Ізварине. Це правобережний підхід до Кайдацького мосту через річку Дніпро. Підряд включає шляхопровід через колію Обвідна-Сухачівка, шляхопровід через заводські під’їзні колії, естакаду через проспект Свободи, промислову зону і вулицю Маяковського, три залізобетонні труби та лоток. Гарантійний строк складає 12 років.

Довідково: Уряд 7 жовтня затвердив виділення 5,5 млрд грн на житло військовослужбовцям та їхнім сім’ям. «Розмір передбачених коштів забезпечить 100 % виконання державних зобов’язань перед 4 тисячами українських воїнів, які захищали Україну та залишились без житла внаслідок збройної російської агресії, які отримали позитивні рішення на виплату грошової компенсації станом на квітень поточного року, що дозволить упродовж 2022 року забезпечити їх житлом», – йдеться в повідомленні.

Субпідрядником із обсягом робіт 55% є ТОВ «Київська мостобудівельна компанія».

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки та ПДВ, дорожна бітумна емульсія ЕКМ-50 коштує 14 083 грн./т. Днями ПрАТ «Броварське ШБУ №50» запропонувало її Київській ОДА на 30% дешевше – по 10 833 грн./т, а потім ще й торгувалось на аукціоні й виграло.

Покриття Sikagard 680 S Betoncolor коштує 541 грн./кг. В інтернет-магазинах його можна знайти у продажу по 13 492 грн. за відро 30 кг, або 450 грн./кг, тобто на 20% дешевше.

Прямошовні та спіралешовні електрозварні сталеві труби з опором розриву не менше 38 кгс/кв. мм із зовнішнім діаметром 1020 мм та з товщиною стінки 14 мм коштують 27 тис грн./т. У липні на тендері Донецької ОДА вони були на 17% дешевшими23 тис грн./т.

Суміш ЩМА-20 на бітумі БМПА 60/90-53 (звичайному та модифікованому) коштує 3 500 грн./т. У вересні в Чернівецької САД суміш ЩМА-20 була на 14% дешевша – 3 063 грн./т.

Великі суми йдуть на пісок для дренажу по 260 грн./куб. м, що в середньому відповідає ринковій ціні. Арматура обійдеться в 28-31 тис грн./т, що відповідає іншим тендерам.

Палі GU 32N коштують 36 тис грн./т, а у відкритих джерелах дорожче – 46 500 грн./т.

Вартість договору на 4,5% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 5,44 млрд грн.

Єдиним конкурентом було ТОВ «Ростдорстрой» із групи бізнесмена Олександра Жукова і мера Одеси Геннадія Труханова, яке програло торги переможцю лише на гривню. Його бенефіціарами через фірму «Оттема» (Угорщина) значаться Євген Коновалов і Юрій Шумахер – депутат Одеської міськради від партії «Довіряй ділам» Труханова.

Одеську фірму-переможця «Автомагістраль-Південь» контролює місцевий бізнесмен Олександр Бойко. Вона є найбільшим підрядником Укравтодору. Переможець залучив техніку в ТОВ «Мостобудівельна механізація», ТОВ «Белогві» і ТОВ «Шляховик-97».

Субпідрядник «Київська мостобудівельна компанія» належить бізнесмену Михайлу Беккеру з Маріуполя. Він володіє згаданою «Мостобудівельною механізацією», ТОВ «Підприємство «Маст-Буд», ТОВ «Підприємство «Мостострой», ТОВ «Містіндустрія».