Нардепам запропонували заявити в АМКУ про портову схему Ахметова
11.10.2021   //   1 Переглядів

«Ліга Антитрасту» звернулась до народних депутатів, щоб разом «вмовити» АМКУ розслідувати зловживання державного порту на користь олігарха Ахметова.

У серпні ми направили до Комітету заяву, де детально описали як державний порт «Южний» зловживає монопольним становищем і для компаній групи «Метінвест» олігарха Р. Ахметова встановлює особливі лояльні ціни на перевалку руди, порівняно з іншими українськими виробниками.

Проте, на жаль, для Комітету, викладені нами факти про очевидне порушення держпідприємства, не стали підставою для початку розслідування. Комітет, вже звично для нас, вказав, що права «Ліги Антитрасту» ніяк не порушено, тому нічого розслідувати не буде.

Тому ми звернулися до народних депутатів з проханням направити до Антимонопольного комітету депутатське звернення з пропозицією розпочати дослідження/розслідування зловживань порту «Южного».

Підприємство володіє високою часткою на ринку перевантаження руди в межах порту та має структурні ознаки монополіста. 80-85% від усіх вантажів, які проходять через МТП «Южний»– це залізорудна сировина. А 90% руди відправляє Р. Ахметов. Тобто він є головним відправником «Южного».

Саме монопольне становище дозволило держстивідору без об’єктивних на те причин, в один і той же період, встановлювати для українських виробників різні ціни на послуги по перевалці руди. І, що не дивно, найнижчими вони були для компанії Ахметова «Метінвест-Шіппінг». На скільки дешевші ми писали тут: https://cutt.ly/HEwngfH

Тільки за півроку знижки для олігарха вилилися державі в близько 120 млн. грн. збитків.

Враховуючи те, що Антимонопольний комітет вже традиційно усувається від розслідувань, що можуть загрожувати бізнесу олігархів, ми закликаємо народних депутатів «спонукати» відомство таки встати зі стулу. Це розслідування точно принесе більше користі за закон про олігархів.

Юлія Коробова, експертка «Ліги антитрасту»