Верховний суд направив на новий розгляд справу про звільнення керівника ТВ АМКУ
07.10.2021   //   122 Переглядів

Майже два роки суди вирішують – чи законно звільнили голову Вінницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету Миколи Слободянюка із займаної посади, повідомляє «Ліга антитрасту».

Його звільнили 27 грудня 2019 року на підставі негативної оцінки його службової діяльності.

Вже в січні 2020 р. екс-керівник Вінницького ТВ АМКУ звернувся до суду щоб:

визнати протиправними та скасувати накази про оцінювання результатів його службової діяльності та безпосередньо про звільнення;

поновитися на роботі;

стягнути компенсацію у розмірі середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральну шкоду.

Слободянюк вважає, що АМКУ допустив ряд процедурних порушень, а отже звільнили його незаконно:

з порушенням строків затвердження завдань, що призвело до недотримання строків їх виконання;

необґрунтовано оцінено одне з трьох завдань, що привело до негативної оцінки результатів його роботи;

несвоєчасно ознайомили з результатами оцінювання, що обмежило його права на оскарження результатів оцінювання.

Суди першої та апеляційної інстанцій підтвердили, що рішення АМКУ про звільнення Слободянюка було правомірним. І зауважили, оцінка діяльності працівників – виключна дискреція Комітету.

Однак Верховний суд, розглянувши касаційну скаргу Слободянюка, скасував рішення адміністративних судів першої та апеляційної інстанції і направив справу на повторний розгляд. Суд вважає, що для прийняття правильного рішення треба перевірити процедуру проведення оцінювання та її результати, з урахуванням усіх обставин, зокрема чи своєчасно Комітет визначив завдання, а також чи має повноваження особа проводити оцінювання звільненого керівника та визначати його результат.

Вінницький окружний адміністративний суд прийняв справу до розгляду повторно, підготовче засідання призначено на 6 жовтня 2021 р.

Додамо, що Микола Слободянюк вже не вперше через суд намагається очистити свою репутацію. До цього суди вирішували законність накладення на нього (тодішнім керівником апарату АМКУ Юрієм Литвином) дисциплінарного стягнення за неналежне виконання службових обов’язків. (https://cutt.ly/eEy2ewO). Тоді суди його виправдали.

Посилання на рішення судів:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/98764875

https://reyestr.court.gov.ua/Review/99171624