Суд змусив поліцію відкрити справу про злочин під час відбору на посаду в АМКУ
07.10.2021   //   1 Переглядів

Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області зобов`язав службових осіб органу досудового розслідування відділу поліції №1 (м. Світловодськ) Олександрійського РВП ГУ Нацполіції  в Кіровоградській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) повідомлення скаржника від 15.08.2021 про кримінальне правопорушення, вчинене членами конкурсної комісії для конкурсного відбору на вакантні посади у Антимонопольному комітеті України.

Про це свідчить ухвала суду від 3 вересня.

Скаржник, прізвище якого в ухвалі приховане, звернувся до Світловодського відділу поліції із повідомленням про злочини, передбачений ст. 366 КК України (службове підроблення), вчинений посадовцями Антимонопольного комітету.

Це повідомлення, деталі якого в ухвалі не розкриваються, не було внесене до ЄРДР.

Не погоджуюсь з цим, а також з тим, що повідомлення не призвело до проведення належної перевірки, скаржник звернувся до слідчого судді із скаргою, у якій просить зобов`язати орган досудового слідства внести його повідомлення до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

Прокурор в судовому засіданні зазначив, що за заявою було проведено перевірку, за результатами якої вирішено не вносити відомості про злочин ЄРДР, оскільки справи такої категорії не входять до компетенції відділу поліції. Тому просив суд відмовити у задоволенні скарги.

Водночас, суд дійшов висновку, що така бездіяльність є незаконною, оскільки суперечить положенням ст. 289214 КПК України щодо виконання покладеного на кримінальне провадження завдання захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування. Крім того суперечить дотриманню Конституції та вимог Кримінально-процесуального Кодексу всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, надання належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

В результаті суд задовольнив скаргу на бездіяльність службових осіб ВП №1 і зобов`язав їх внести до ЄРДР повідомлення скаржника від 15.08.2021 про кримінальне правопорушення.