Комунальники відремонтують огорожу кладовища із завищеними на третину цінами на бетон
07.10.2021   //   51 Переглядів

КП «Ритуал» Харківської міськради уклало угоду з комунальним підприємством «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» щодо будівництва огорожі на кладовище вартістю 1,60 млн. грн.

Про це написав «Харківський антикорупційний центр» з посиланням на дані системи «Прозорро».

Замовлено будівництво огорожі міського кладовища №16 по вул.Сьомої Гвардійської Армії.

Єдиним конкурентмо на торгах комунальників було ПП «Гарант Буд Сервіс» з дорожчою пропозицію, підприємства на аукціоні не торгувалися.

КП «Ритуал» яке було замовником, і КП «ХРБП» підпорядковуються Департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради. Очолює його Семен Сирота, який раніше був начальником згаданого КП «ХРБП». Зараз директором цього підприємства є його помічник як депутата міськради Олександр Ярмак.

ПП «Гарант Буд Сервіс» входить до переліку фірм, які пов’язані з Сиротою та регулярно отримують підряди від міськради та комунальних підприємств. Раніше у тендерній документації ця фірма показувала, що орендує приміщення у фірми сина Ігоря Шкурка – заступника Сироти в Департаменті, а до цього заступника Сироти у ХРБП.

Крім того, варто відзначити переплату на матеріалах під час будівництва огорожі.

Так, бетон В15 планується купувати по 3000 грн. за кубічний метр. Для порівняння у Чугуєві Харківської області для ремонту тротуару такий самий бетон купують по 2300 грн./куб. За схожу ціну – 2309 грн./кубічний метр купують такий бетон у Лозовій під час ремонту дороги.

Засновником та директором ПП «Гарант Буд Сервіс» вказаний Сергій Смірнов. За даними «Прозорро», фірма отримала держзамовлень на 9,73 млн грн. ЇЇ найбільшим замовником є Департамент житлового-комунального господарства Харківської міськради.