Батьки доплачували за вікна в дитсадках, які замінюють азербайджанці за кошти ЄБРР
05.10.2021   //   311 Переглядів

Генпідрядник ТОВ «ММС «Арт-Проже» за програмою підвищення енергоефективності повністю не розрахувався з субпідрядником ТОВ «Окбуд плюс» за заміну віком, в результаті чого частина дитсадків не змогла своєчасно і в повній мірі розпочати навчальний рік у м. Кременчук Полтавської області. Про це написала Тетяна Донченко у виданні «Телеграф»

Проєкт «Підвищення енергоефективності громадських будівель у м. Кременчук» передбачав утеплення 66 закладів соцсфери за рахунок кредитних коштів від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та грантових коштів (зокрема, 38 дитсадків, 22 школи). Загальна вартість термомодернізації становить 10,5 млн євро.

За реалізацію проєкту відповідає КП «Кременчуцька муніципальна енергосервісна компанія» (КМЕК) — воно виступає замовником робіт.  КМЕК уклала кредитний договір та договір гранту з ЄБРР під місцеві гарантії. Потім (за умовами ЄБРР) відбувся тендер — оголосили  переможця: азербайджанську компанію ТОВ «ММС «Арт-Проже». КМЕК уклала угоду з переможцем.

Комунальне телебачення зняло кілька сюжетів про те, як добре йдуть роботи у школах та дитсадках, а потім ці роботи зупинилися. Виявилося, що робітникам перестали платити і вони залишили енергоефективні вікна без відкосів.

Станом на кінець вересня  через покинуті ремонти у школі №28 діти займаються у дві зміни, а у 11 дитсадках паралізована робота. Керівник департаменту освіти Геннадій Москалик запевняє, що усім батькам дітей запропонували тимчасово інші дитсадки.

Як з’ясували журналісти, на першому етапі всі заплановані кошти генпідряднику перерахували. «Арт-Проже» отримало 705 тис євро. Принаймні про таке йдеться у звіті мерії.  У документах також йдеться про роботи із заміни дерев’яних вікон на металопластикові з облаштуванням відкосів після реновації.

Водночас, оскільки частина робіт не була виконана, то на відкоси вікон почали збирати гроші з батьків. За інформацією видання – добровільні благодійні внески складають по 500-700 грн.

Виконроб субпідрядника  «Окбуд плюс», який виконував роботи у дитсадку №78 та ще в п’яти дитсадках, Роман Івашкевич розповів, що фірма отримала від генпідрядника не усю обумовлену суму. І коли людям перестали платити, вони пішли. Виконроб також повідомив, що «Окбуд плюс» працювала з генпідрядником «ММС «Арт-Проже» через посередника –  ТОВ «Енкі констракшн».

ТОВ «ММС «Арт-Проже» –  азербайджанська компанія, в Україні зареєстровано її представництво у Києві. Директор КМЕК Вадим Качан розповів, що її представництво є і у Кременчуці за адресою Мазепи, 59. Щоправда, там знаходиться не «ММС «Арт-Проже», а згадана «Енкі констракшн». Згідно з будівельними паспортами об’єктів, вона здійснює авторський нагляд.

«Та, судячи з усього, фірма закуповує й матеріали для робіт, тобто фактично працює на субпідряді», – пише видання.

Раніше директором «Енкі констракшн» був Ігор Жданюк.  Жданюк Ігор Ігорович зараз – помічник нардепа від «Слуги народу» Юрія Корявченкова, відомого кварталівця із псевдо «Юзік».

Телефон «ММС «Арт-Проже» привів журналістів до іншої азербайджанської компанії — ВАТ «Акелік Груп». На сайті міськради є й інше підтвердження зв’язку — новина про зустріч мера м. Кременчук Віталія Малецького з виконавчим директором «Akelik Group» Анаром Рафієвим. «Akelik Group» була представлена як така, що  «супроводжуватиме виконання робіт у рамках проєкту» у Кременчуці. При цьому Рафієв зазначив, що Кременчук — друге місто, в якому реалізується спільний проєкт з енергоефективності. А першим є Дніпро.  Тепер обидві фірми – «Акелік Груп» та ТОВ «Енкі констракшн» – фігурують у кримінальній справі, яка стосується проєкту енергоефективності у Дніпрі. Слідство підозрює розтрату бюджетних коштів та зловживання владою.

Згідно з ухвалою суду, понад 150 млн грн. представництво «Akelik Group» перерахувало субпідрядникам за ремонтні роботи з підвищення енергоефективності комунальних закладів освіти, зокрема 60 млн грн. – ТОВ «Укрбудтраст». Також понад 80 млн грн. перераховано «Енкі костракшн». Слідчі встановили, що одержувачі  коштів не мали персоналу для фактичного виконання робіт. Також було виявлено діяльність міжрегіонального «конвертаційного центру».

За заявою громадського активіста Олега Бикова поліція відкрила кримінальне провадження і стосовно робіт у Кременчуці.

Вадим Качан назвав виданню новий термін завершення робіт – до початку опалювального сезону.

Від «Наших грошей»

Кінцевим бенефіціаром ВАТ «Акелік Груп» (м. Баку, Азербайджан) є Бабаєв Сулейман Галібіят Огли. Азербайджанська компанія заснувала київське ТОВ «Алке Іншаат Санайе Ве Тіджарет» разом з Анаром Таіровим із села Погреби під Києвом.

ТОВ «Енкі костракшн» наразі записана на директора Сергія Шенька.