Відремонтувати Льодовий палац за 110 мільйонів допоможе фірма помічника нардепа від «Слуги народу»
04.10.2021   //   1 Переглядів

ДП «Спортивний комплекс «Авангард» 22 вересня за результатами тендеру замовив ТОВ «Будівельна компанія «Сфера люкс» капремонт приміщень будівлі льодового палацу «СК «Авангард» на вул. Мельникова, 46 (літера а) у Шевченківському районі м. Києва (коригування) за 110,89 млн грн. Про це написав Максим Красіков у виданні «Інформатор. Гроші» з посиланням на «Прозорро».

За ці гроші зміцнять залізобетонний фундамент. Всередині будівлі облицюють стіни і підлогу керамічною плиткою, встановлять підвісні стелі, гіпсокартонні стіни.

Також замінять електроосвітлення, водопостачання, каналізації, опалення, вентиляції та кондиціонування, охоронної та протипожежної системи, телебачення та кабельної мережі. Ще в льодовій арені обладнають власну сонячну електростанцію. Крім цього закуплять звукорежисерський пульт і холодильний агрегат. Впорядкують і територію біля льодового комплексу. Для цього посадять газони, дерева і кущі. А навколо спорткомплексу покладуть асфальт і тротуарну плитку .

Засновниками ТОВ «БК «Сфера люкс» є Олег Кострюков з Чернівців та киянин Віталій Колодка (директор). Фірма заснована в 2017 році, але почала вигравати тендери тільки з вересня 2020 р. На рахунку фірми три тендера на 259 млн грн., з яких 186 млн за роботу по ремонту льодової арени на спорткомплексі «Авангард» в Києві.

Фірма працюватиме не одна. Для заміни системи протипожежної безпеки вирішила залучити ТОВ «ДАД і компанія» з Броварів. Керівником і власником фірми є Дмитро Дарда. Він також є помічником нардепа від «Слуги народу» по 97 округу (Київська область) Миколи Галушка.

Галушко є членом комітету з правоохоронної діяльності. Його звинувачують в лобіюванні інтересів олігарха Ріната Ахметова.

Галушко також був одним з фігурантів розслідування Bihus.Info про нардепів, які оновили свої автопарки 2020 р. Так, «Слуга народу» приїжджав в Раду на новій Toyota Land Cruiser 200 орієнтовно за 2,5 млн грн. Автомобіль зареєстрований в листопаді 2020 р. на 65-річну матір нардепа Марину Валентинівну. Нардеп спочатку заявив журналістам, що не їздить на цьому авто, але трохи пізніше – що задекларує право користування ним. Звідки у матері гроші на машину, нардеп не сказав. Правда в декларації за 2020 рік він уже авто записав.

Від «Наших грошей»

На торах ТОВ «Біврест» запропонувало ціну 11,26 млн грн., але вона була відхилена через аномально низьку пропозицію, яку фірма не змогла обґрунтувати. ТОВ «Ремонтно будівельна компанія «Каскад» запропонувало вищу від переможця ціну – 111,21 млн грн. «Сфера люкс» та «Каскад» не торгувалися на аукціоні.

«ДАД і компанія» створена у 2010 р. Через «Прозорро» фірма почала отримувати підряди у кінці 2019 р., після того, як Галушка став нардепом. З того часу фірма отримала 13 замовлень на 504 тис грн.