«Медзакупівлі» із двократною економією дали 32 мільйони на індійський онкопрепарат
04.10.2021   //   1 Переглядів

ДП «Медичні закупівлі України» Міністерства охорони здоров’я України 22 вересня за результатами тендеру замовило ТОВ «Укрфармгруп» препарат для лікування раку на 32,08 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудня на умовах DAP (без розмитнення) поставлять 1,03 млн таблеток препарату абіратерон із торговою назвою Абірон у дозуванні 250 мг виробництва компанії «Hetero Labs Limited» (Індія) по 31 грн. за таблетку. «Медзакупівлі» закуповують його вперше.

В аптеках Києва аналог Теронред коштує майже втричі дорожче – по 86 грн. за таблетку, а аналог Абіратерон-Віста (Іспанія) майже вчетверо дорожче  – по 117 грн. за таблетку.

Інші замовники цьогоріч замовляли тільки Абіратерон-Віста. Так, у серпні Департамент охорони здоров’я КМДА замовив значно меншу партію в 51 тис таблеток Абіратерон-Віста 500 мг по 638 грн. Удвічі менше дозування коштувало би 319 грн. за таблетку.

Ціна угоди на 55%, тобто вдвічі нижча від очікуваної вартості закупівлі у 70,04 млн грн.

Допущеним конкурентами на активних торгах був сам індійський виробник «Hetero Labs Limited» та інший дилер ТОВ «Укрфармгруп» із тим же препаратом Абірон. Також у торгах брали участь ТОВ «ЕС Фарма» із препаратом Абіратерон Ацетат від «Aizant Drug Research Solutions Pvt Ltd» (Індія), ТОВ «Діатом» із препаратом Теронред від «Dr. Reddy’s Laboratories Ltd» (Індія), компанія «Mistral Capital Management Limited» (Британія) із препаратом Апо-абіратерон від «Apotex Inc» (Канада) та компанія «Euro Lifecare Ltd» (Британія) із препаратом Нат-Абіратерон від «Natco Pharma (Canada) Inc» (Канада).

Компанію «M.Biotech Limited» (Британія) не допустили до аукціону. Вона пропонувала препарат Абітрі виробництва «MSN Laboratories Private Limited» (Індія), а в листі про зобов’язання зареєструвати цей препарат в Україні вказала іншого виробника – «Mylan Laboratories Limited» (Індія). Компанія оскаржила відхилення в АМКУ, заявивши, що в перекладі одного документу помилково вказала «Mylan Laboratories Limited». Замовник відповів, що визначальним є український текст, а така помилка не є формальною, бо впливає на зміст пропозиції. Адмінколегія не задовольнила скаргу, погодившись із замовником, що гарантійний лист на правильний препарат по суті не був наданий.