Донеччина та ще 4 області закупили спортмайданчики за програмою Зеленського у півтора рази дорожче, ніж Луганщина
04.10.2021   //   1 Переглядів

Ескіз типового майданчика з програми «Здорова країна»

Найдорожчі мультифункціональні спортивні майданчики купила комунальна фізкультурно-оздоровча установа «Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» – по 408,6 тис грн., найдешевші – Луганська ОДА (по 300 тис грн.). Про це повідомляється в «Прозорро».

У червні президент Володимир Зеленський презентував загальнонаціональну програму «Здорова Україна», метою якої є досягнення довшої тривалості життя українців. Програма передбачає створення активних парків і спортивних майданчиків по всій країні.

Для реалізації програми у 2021 році відібрано 6 областей, де облаштують спортивні майданчики (Луганська, Донецька, Запорізька, Полтавська, Дніпропетровська та Харківська).

З 1 по 29 вересня у шести областях за результатами 10 тендерів замовили мультифункціональні спортивні майданчики для територіальних громад на загальну суму 409,86 млн грн.

До кожного мультифункціонального спортмайданчика входять:

 • Спортивний комплекс з підвісною системою рукоятей
 • Лавка з упором для пресу
 • Упор для віджимання
 • Подвійні бруси для віджимання
 • Потрійний турнік
 • Три тумби ля стрибків
 • Лавка на металевих ніжках
 • Металева урна
 • Інформаційний стенд
 • Рукохід-драбина
 • Штучне покриття (140 кв м)

У Донецькій, Запорізькій, Полтавській, Дніпропетровській та Харківській областях спортмайданчики великими партіями купував один обласний замовник. А у Луганській області закуповували спортивні комплекти у невеликій кількості департаменти та управління облдержадміністрації, а також дві міськради: Сватівська та Старобільська.

Найдорожчі спортмайданчики закупив «Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» – 150 комплектів по 480,6 тис грн.

Слідом йде Сватівська міськрада, яка придбала майданчики по 480 тис грн.

Трохи дешевше – від 477 до 478 тис грн. – цей товар купили у Харківській, Запорізькій, Полтавській та Дніпропетровській областях.

Далі в цінах за один спорткомплект йде суттєвий розрив. Два департаменту та управління молоді та спорту Луганської ОДА, а також Старобільська міськрада купили спортмайданчики за 297-313 тис грн.

У десяти тендерах переможцями стали три фірми: ТОВ «Центр дитячого та спортивного обладнання», яка поставить у Донецьку область найдорожчі спортмайданчики по 480,6 тис грн., ТОВ «Торгівельний дім «Н`ю-лайн» та ТОВ «Жеж-Ко», яке замовникам Луганської області поставить найдешевші комплекси – по 300 тис грн.

Примітно, що на семи торгах з десяти «Центр дитячого та спортивного обладнання» та «Н`ю-лайн» конкурували лише між собою. В результаті перша фірма виграла чотири тендера (тільки один з пропозицією 312 тис грн. за комплект, решта – вище 477 тис грн.), друга – три (з пропозиціями вище 477 тис грн.)

Пропозиції «Жеж-Ко» склали 297-307 тис грн. за комплект.

Найдорожчою складовою кожного спортмайданчика є штучне покриття (140 кв м). Так, наприклад, його ціна від «Н`ю-лайн» для КУ «Централізована бухгалтерія закладів та установ молоді, фізичної культури та спорту» Запорізької облради та управління у справах молоді та спорту Харківської ОДА склала по 204 тис грн. за одиницю. А от «Центр дитячого та спортивного обладнання» запропонував штучне покриття таких же розмірів для Старобільська за 114 тис грн., а «Жеж-Ко» департаменту комунальної власності, земельних, майнових відносин Луганської ОДА – за 84 тис грн.

Таку різницю можна пояснити тим, що у запорізького та харківського замовників більш вимоглива технічна специфікація до штучного покриття, ніж у замовників з Луганської області. Наприклад, серед вимог комунальної установи та управляння Харківської ОДА є пункт «викладається на утрамбовану основу з відсіву, завтовшки не менш ніж 100 мм», чого немає в технічному завданні Старобільської міськради та департаменту Луганської ОДА.

Крім того, щодо спортивних комплексів з підвісною системою рукоятей (на другому місці по дорожнечі після штучного покриття), то, наприклад, для Харківської ОДА і для департаменту Луганської ОДА вказані різні розміри. В результаті в першому випадку йдеться про ціну у 82,6 тис грн. за одиницю, у другому – про 55 тис грн.

Закупівлі спортивних майданчиків у 6 східних областях України (зверху вниз від найдорожчих до дешевших)

Замовник, область Переможець

 

Кількість комплектів Загальна вартість, млн грн. Ціна одного, тис грн.
Комунальна фізкультурно-оздоровча установа «Донецький обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» ТОВ «Центр дитячого та спортивного обладнання» 150 72,09 480,6
Відділ культури, молоді та спорту Сватівської міської ради, Луганська ТОВ «Центр дитячого та спортивного обладнання» 3 1,44 480
Управління у справах молоді та спорту Харківської ОДА ТОВ «Торгівельний дім «Н`ю-лайн» 202 96,63 478,4
КУ «Централізована бухгалтерія закладів та установ молоді, фізичної культури та спорту» Запорізької облради ТОВ «Торгівельний дім «Н`ю-лайн»

 

128 61,11

 

477,5
Департамент будівництва, містобудування і архітектури Полтавської ОДА ТОВ «Центр дитячого та спортивного обладнання» 105 50,14 477,5
Управління молоді і спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації ТОВ «Торгівельний дім «Н`ю-лайн» 251 119,75 477,1
Виконавчий комітет Старобільської міськради Луганської області ТОВ «Центр дитячого та спортивного обладнання» 3 0,94 312,7
Департамент комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів Луганської ОДА ТОВ «Жеж-Ко» 13 3,99 306,6
Департамент будівництва, енергозбереження, архітектури та містобудування Луганської ОДА ТОВ «Жеж-Ко» 8 2,38 297,2
Управління молоді та спорту Луганської ОДА ТОВ «Жеж-Ко» 5 1,49 297,2

 

Засновниками київського ТОВ «Центр дитячого та спортивного обладнання» є Олексій Лебедько Олена Івасик та Олександр Руденко, директор Валерій Нарижний.

Власниками ТД «Н’ю-лайн» з Дніпра є Павло Кільовий (керівник) і Ольга Кільова

ТОВ «Жеж-Ко» з села Брусилів Чернігівського р-ну Чернігівської області володіють директор Сергій Орішко та Костянтин Коваль.