«Скільки вам особисто занесли за Роттердам+?» ©
02.10.2021   //  

Текст: Агія Загребельська, співзасновниця “Ліги антитрасту”, держуповноважена АМКУ у 2015-2019 рр.

НАБУ посадило на лаву підозрюваних керівників «незалежного енергетичного регулятора» – НКРЕКП  та менеджмент підприємства, яке вони мали б регулювати – ДТЕКу.

Але, ці люди не прості. Керівники регулятора – пов’язані з п’ятим президентом України, а менеджмент – працівники найбагатшого та найвпливовішого олігарха України.

Версія детективів НАБУ, підтверджена доказами:

  1. Керівництво регулятора знало, що більше 90% вугілля не будуть везти з-за кордону та мало відповідні розрахунки
  2. Але саме менеджмент ДТЕК запропонував керівництву НКРЕКП включити у державно регульовану ціну вартості електрики витрати на доставку вугілля з порту в Роттердамі.
  3. Кілька днів, поки НКРЕКП виконувала пропозицію ДТЕКу, готувало та приймало відповідний акт, менеджмент ДТЕКу та керівництво регулятора спілкувалися десятки разів (дзвінки, повідомлення, візити).
  4. Інші державні органи, компанії на ринку електроенергії пропонували регулятору не включати у ціну електрики вартість доставки вугілля з Роттердаму, бо більше 90% вугілля спалюватиметься вітчизняного видобутку.
  5. За неіснуючу (фейкову) доставку весь бізнес в Україні заплатив за трохи більше ніж рік до 40 млрд.грн. Близько двох третин цієї суми заплатили саме ДТЕКу.Далі, зрозуміло, бізнес вклав це у вартість всіх товарів для нас. Тобто заплатили ми всі.
  1. Найбагатший олігарх та компанія, пов’язана з п’ятим президентом, що завчасно придбала облігації ДТЕКу – добряче на цьому заробили. Доходи ДТЕКу зростали, як і вартість облігацій.

Шостий президент, на той момент ще кандидат в президенти, в 2019 році на стадіоні запитав у п’ятого: «Скільки вам занесли з Роттердам+ ?»

Потім за найближчий рік найбагатший та найвпливовіший олігарх подарував шостому президенту 200 швидких; регулярно «хвалить» шостого президента на своїх телеканалах, як і п’ятого; зустрічається з радником і другом шостого президента…

Через рік, після дебатів президентів на стадіоні, під час яких шостий натякнув п’ятому на фактично хабар від олігарха, шостий порозумнішав.

Подружка шостого – голова АМКУ – закрила своє розслідування проти рішення регулятора на користь олігарха.

Це, серед іншого, лягло в основу рішення про закриття вже кримінальної справи проти людей п’ятого президента та найвпливовішого олігарха. Прокурора під закриття справи визначила людина шостого президента.

Сьогодні ми будемо в суді намагатися добитися скасування постанови про закриття кримінального провадження. Вчетверте його закривають за недоведення (не за відсутність складу злочину). Та втретє завдяки тиску громадянського суспільства закриття скасовують.

Але, схоже «фігуранти» – тріо: Ахметов, Зеленський, Порошенко, на цей раз налаштовані серйозно. Та докладатимуть значних зусиль, щоб четверте закриття кримінальної справи стало остаточним.

Справу в ВАКС розглядає суддя в масці «ЦУМ», яку обрали адвокати ДТЕКу та яка вже висловлювала свою позицію на їх користь.

Прокурору та адвокатам ДТЕКу залишилось лише сісти на одну лаву в залі суду. Бо в іншому – їх правові позиції щодо всього, що відбувається в суді – співпадають. Неймовірний унісон та злагода.

Детективи НАБУ, що зібрали сотні томів доказів, які прокурор перед закриттям справи навіть не прочитав – мовчки спостерігають в залі суду, як перша в історії України справа проти фактично змови олігарха та президента «зливається» людьми наступного президента.

Мовчки, бо як виявилося у адвокатів олігарха процесуальні права за КПК є, а у детективів – навіть права виступити в суді немає.

Я намагаюсь дотримуватися бодай мінімальних правил адвокатської етики в судовому процесі. Хоча знаю, що рішення вже всі написані, та шанс залишився тільки на апеляцію ВАКС.

Телеканали олігарха ходять на кожне засідання, як на роботу. Знімають сюжет та показують його в новинах в прайм-тайм. На телеканали цього ж олігарха регулярно приходять різні політики та експерти, які також вважають, що всі справи по цій темі треба закривати, а за неіснуючу доставку ми всі йому платили обгрунтовано і справедливо.

Всім іншим на Роттердам і все навколо нього просто начхати. Мовчать. Адже не сваритися з найбагатшою та найвпливовішою людиною країни краще, ніж сваритися. Крім, звичайно, нас, детективів НАБУ, кількох суддів у ВАКС та кількох прокурорів у САП, які не продаються.

Також див. Адвокат Вовка повідомила про існування при Зеленському нової схеми «Роттердам+»

Блог від: Агія Загребельська