Апеляційний суд повторно дозволив змовникам ховати у адвокатів докази від АМКУ
01.10.2021   //   1 Переглядів

Треба сховати «кінці» тендерних махінацій від АМКУ? Віддайте документи на зберігання адвокату. А з нього вже АМКУ нічого витребувати не зможе. Так вважає апеляційний суд, але Верховний може бути іншої думки, повідомляє «Ліга антитрасту».

Харківське тервідділення АМКУ розслідувало справу щодо змови між компаніями ТОВ «АН «Рестріелт» та ППФ «Оберон» на одному з тендерів місцевої Академії Нацгвардії. Фірма «Рестріелт» мала адвоката, який готував тендерну документацію фірми для цієї закупівлі. А коли антимопольники почали розслідування, виявилось, що саме цьому адвокату фірма передала на зберігання свою документацію за 2015-2018 роки. І саме без цих документів АМКУ не міг завершити своє розслідування.

Тервідділення направило адвокату вимогу про надання документів, але він відмовився її виконати та оскаржив її до суду, пославшись, що документи – адвокатська таємниця, а згоди «АН «Рестріелт» на її розкриття не давав.

Справу суди розглядають вже по другому колу. Суди перших інстанцій визнали вимогу тервідділення АМКУ протиправною і скасували. Однак Верховний направив справу на новий розгляд, зазначивши в рішенні, що треба детальніше вивчити предмет договірних відносин між адвокатом і «АН «Рестріелт» і те, чи підпадає запитувана у вимозі інформація під адвокатську таємницю.

Проте Господарський суд, а тепер і апеляційний, повторно констатували, що правова допомога надана адвокатом відповідно до договору є адвокатською діяльністю, а інформація, якою він володіє – адвокатська таємниця.

Тервідділення подало касацію.

Чи піде справа по третьому колу – дізнаємось скоро. Проте, якщо Верховний суд підтвердить позицію попередніх інстанцій, АМКУ доведеться кинути всі зусилля на лобіювання змін до законодавства, інакше про отримання якихось документів від потенційних порушників можна забути.

Посилання на рішення суду:

https://reyestr.court.gov.ua/Review/98748699

Юлія Коробова, експертка «Ліги антитрасту»