«Укртрансгаз» замовив «формульного» газу на півмільярда по 8,50 гривень за кубометр
30.09.2021   //   1 Переглядів

АТ «Укртрансгаз» 24 вересня за результатами тендерів замовило ТОВ «Еру Трейдінг» природного газу на 419,57 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

На залишок поточного року замовили 50,00 млн кубометрів газу з оплатою протягом 15 днів після поставки та прив’язкою до курсу євро і котирувань згідно звіту Argus European Natural Gas на німецькому газовому хабі NetConnect Germany (NCG) за формулою.

Стартова ціна однієї половини обсягу складає 8 328 грн., а іншої – 8 455 грн. за тисячу кубометрів. Це втричі дешевше від цін газу на сайті ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» на жовтень у 24 851-31218 грн. і біржових котирувань. Крім того, на електронних біржових торгах ТБ «Українська енергетична біржа» середньозважена ціна газу з післяплатою на вересень склала 18 047 грн., а на жовтень – 29 017 грн. за тисячу кубометрів. Однак остаточні ціни будуть визначатися залежно від змінних у формулі.

Сума угод на 8% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 457,24 млн грн.

До аукціонів не допустили ТОВ «Акспо Україна», оскільки його банківська гарантія від АТ «ІНГ Банк Україна» була підписана удосконаленим електронним підписом замість кваліфікованого електронного підпису. Фірма оскаржила відхилення в АМКУ. Однак адмінколегія з посиланням на лист від Мінцифри вирішила, що замовник був правий.

Допущеними конкурентами переможця стали згадана «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», ТОВ «Трафігура Юкрейн» та ТОВ «Євроенерготрейд».

Фірма «Еру Трейдінг» належить «Еру Корпорейшн» (США) Ярослава Мудрого і Дейла Перрі. До кінця 2018 року її співвласником був Андрій Фаворов, який вийшов із фірми разом із призначенням директором інтегрованого газового бізнесу «Нафтогазу». Фірма почала вигравати газові тендери «Укртрансгазу» у 2016 році після призначення головою «Нафтогазу» Андрія Коболєва. А після призначення Фаворова в «Нафтогаз» вона стала поставляти «Укртрансгазу» ще й електроенергію. У 2020 році Фаворов пішов із посади.