«Антонов» за 46 мільйонів замовив верстат у найдорожчого учасника торгів з Іспанії
30.09.2021   //   1 Переглядів

ДП «Антонов» ДК «Укроборонпром» 16 серпня за результатами тендеру уклало угоду з компанією «Danobat S. Coop.» (Іспанія) стосовно закупівлі металообробного верстату вартістю 1,67 млн євро, або 45,89 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До літа 2022 року виробник поставить на умовах DAP, змонтує і запустить універсальний круглошліфувальний верстат HG-92-4000-B10 із числовим програмним керуванням за 1,34 млн євро. Також навчання інженерно-технічного персоналу та спільне відпрацювання технологічного процесу обійдуться у 122 тис євро, а витратні матеріали – в 7 тис євро.

Верстат призначений для шліфування зовнішніх і внутрішніх циліндричних поверхонь великогабаритних деталей із високоміцних легованих сталей і сплавів титану (ВТ22) та шліфування циліндричних поверхонь до і після гальванічного покриття хромом і нікелем. Також на ньому можна шліфувати циліндричні поверхні до і після плазмового напилення сплавом ВКНА. Гарантійний строк на верстат не раніше 2020 року випуску складає рік.

На ціну при оцінці припадало тільки 70%, бо замовник використав нецінові критерії. На неціновий критерій «Продуктивність обладнання» відвели 10%, на «Точність обладнання» – 20%. Утім, це вплинуло лише на порядок розгляду тендерних пропозицій, адже трьох найдешевших учасників відхилили за невідповідність вимогам конкурсної документації.

ТОВ «Інженерно-технологічний центр Технополіс» пропонувало верстат RUG3000 виробництва «AZ S.p.a.» (Італія) за 1,16 млн євро, компанія «Doimak S.A.» (Іспанія) – верстат Doimak RCN-G 3000 власного виробництва за 1,29 млн євро, а ПП Виробничо-комерційна фірма «Акма» – верстат Morara MH3000T виробництва «Grinding Technology S.r.l.» (Італія) за 1,43 млн євро. Однак фахівці «Антонова» за результатами аналізу поставили під сумнів можливість шліфування деталей №1 і №2 на пропонованих цими учасниками режимах як по основному матеріалу, так і покриттю хромом і ВКНА.

Зрештою переможцем був обраний останній найдорожчий учасник – компанія «Danobat» із ціною 1,67 млн євро. Це на 4% нижче від очікуваної вартості закупівлі в 1,75 млн євро.

Фірма «Акма» вимагала скасувати відхилення, бо вона, мовляв, надала всі необхідні документи, але їй не дали добу на усунення невідповідностей. Замовник відмовився, заявивши, що учасник повинен був запропонувати схвалену провідними світовими авіабудівними підприємствами технологію з відповідними режимами шліфування особливо відповідальних деталей шасі, а запропоновані нею режими неприйнятні.

Крім того, «Акма» скаржилась, що у пропозиції переможця теж нібито були технічні невідповідності. Замовник відповів, що той надав пояснення, котрі його влаштували.

Іспанська «Danobat» із корпорації «Mondragon» уперше взяла держпідряд в Україні.