Як не посадили в тюрму заступника Кличка, про якого Бахматов зняв корупційний сюжет
29.09.2021   //   540 Переглядів

ТОВ «Нідком», яке отримує коштовні замовлення на ремонтні та будівельні роботи в столиці, пов’язане з першим заступником голови Київської міської держадміністрації Миколою Поворозником.

Про це йдеться в YouTube-матеріалі екс-радника мера столиці Максима Бахматова.

«Нідком» нині спеціалізується на будівництві житлових та нежитлових будівель. Фірма була створена в вересні 2017 року, її співзасновницею була Олександра Ринк. До цього вона працювала журналісткою та була редактором видання. За словами Бахматова, на той момент була заручена із сином Миколи Поворозника – Юрієм.

Починаючи з 2019 року «Нідком» почало вигравати тендери на ремонт столичних медичних та освітніх закладів, а також отримало замовлення в Бучі, що поруч із Києвом. Загальна сума укладених фірмою за два з половиною роки угод в сфері держзакупівель склала майже півмільярда гривень.

В 2020 році Олександра Ринк покинула «Нідком». Сталося це після її одруження з Олександром Поворозником, прізвище якого вона взяла.

В квітні 2020 року правоохоронці підозрювали Миколу Поворозника в вимаганні $125 тис хабара. Через це Кличко відсторонив його від виконання обов’язків. Але в березні 2021 року Поворозник опублікував лист начальника слідчого управління СБУ Ігоря Хоменка, що він не є підозрюваним в корупційній справі, після цього його відразу поновили на посаді.

В результаті в цій справі в корупції було звинувачено директора ТОВ «Євроліт Плюс» Віталія Хавченка. Слідство встановило, що нібито Хавченко прийшов в кабінет до першого заступника голови КМДА для уточнення порядку отримання містобудівних умов, а після розмови залишив в кабінеті свої документи по об’єкту будівництва. Після цього, за версією слідства, він пішов на парковку, де отримав в автомобілі хабар за вплив на чиновника.

Від «Наших грошей»

ТОВ «Нідком» тричі  за останній рік було конкурентом ТОВ «Спис Україна» аукціонах Дежгеонадр з продажу спецдозволів на родовище золота та двох родовищ каоліну. Кожного разу фірма імітувала конкуренцію, переможцем ставало «Спис Україна», яке належить власником турецької групи «Onur». Ця група  увійшла до числа обраних за президентства Володимира Зеленського фірм, що стали фаворитами Укравтодору на «Великому будівництві».

Нині «Нідком» записане на киян Леоніда Дороша та Олександра Шишкіна.

Згаданий Віталій Хавченко, якого звинуватили в отриманні $60 тис хабара за вплив на першого заступника голови КМДА в справі №42019000000002294, був засуджений в квітні 2021 року до 68 тис грн. штрафу. Перед цим в лютому він пішов на угоду з прокурором про визнання винуватості. Якраз через декілька тижнів після укладання цієї угоди Поворозник опублікував лист СБУ про свою непричетність до справи в отриманні хабара.

Хавченко визнав за собою злочин за ч.2 ст 369-2 КК, а саме отримання грошей за обіцянку вплинути на чиновника КМДА. Нібито, ще восени 2019 року він зустрів знайомого з ТОВ «Еф Ай Ем Офіс центр-3», який пожалівся на проблеми з отримання МУО для проектування об’єкта на вул. Лінійній, 17 (літ. В і Д) у Солом’янському районі Києва. Хавченко тоді ввів його в оману, пообіцявши це питання за хабар для посадовців КМДА. На наступній зустрічі в лютому 2020 року Хавченко озвучив ціну за позитивне рішення – $15 за квадратний метр споруди. Загальна сума хабара становила $131 тис, 50% Хавченко запросив авансом. 14 квітня 2020 року вони знову зустрілися в автомобілі в центрі Києва, для створення враження у представника «Еф Ай Ем Офіс центр-3» про свій статус та вплив, Хавченко по гучномовному зв`язку зателефонував співбесіднику, з яким обговорив отримання документів для видачі МУО. В судовому реєстрі не вказано, що це був чиновник КМДА. Автомобіль залишився на Прорізній неподалік будівлі КМДА, а Хавченко відніс документи «Еф Ай Ем Офіс центр-3» до кабінету першого заступник голови КМДА Миколи Поворзника. В ухвалі не вказано про попередню домовленість про прийом чиновника, але він відбувся – Хавченко зайшов в кабінет №210 на другому поверсі КМДА та під час розмови з Поворозником серед іншого повідомив про наміри третіх осіб отримати МУО на будівництво по вул. Лінійна загальною площею вісім тисяч квадратів. І поцікавився у посадовця порядком отримання МУО та залишив Поворознику документи для вивчення.

Після цього, за версією слідства, Хавченко, слідуючи своєму плану, повернувся в авто представника «Еф Ай Ем Офіс центр-3» за домовленим авансом в $60 тис, після чого був затриманий.

Суд кваліфікував злочин Хавченка як одержання неправомірної вигоди обвинуваченим для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування.

В підсумку, суд затвердив угоду Хавченка з прокурором (на засіданні суду був прокурор ГПУ Іван Кісілевич) та засудив його до 68 тис грн. штрафу. Вказана стаття передбачала стелю штрафу в 87 тис грн., або до 5 років в’язниці.

ТОВ «Еф Ай Ем Офіс центр-3» підконтрольне екс-нардепу Оксані Калетник та бізнесмену Вадиму Єрмолаєву. У липні 2020 року фірма отримала бажані МУО на реконструкцію складу під адміністративно-побутові будівлі на Лінійній. Видав дозвільний документ Департамент містобудування та архітектури КМДА. Його діяльність координує перший заступник голови КМДА.