«Укрзалізниця» роздала «комодівцям» та «приватівцям» 717 мільйонів на дизпаливо
29.09.2021   //   109 Переглядів

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 24 і 27 вересня завершила шість відборів для закупівлі за рамковою угодою щодо постачання дизельного палива на загальну суму 716,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

ТОВ «Торум» отримало найбільше замовлень на 551,04 млн грн., що становить 77% від загальної суми договорів. До квітня 2022 року воно має поставити 20 тис т дизпалива за початковою ціною 27 552 грн. за тонну. Крім того, у ТОВ «Оіл-Трейд 2018» за 165,66 млн грн. замовили ще 6 тис т дизпалива за початковою ціною 27 610 грн. за тонну.

У подальшому початкові ціни будуть перераховуватися за формулою із прив’язкою до курсів валют в день рознарядки та світових котирувань Platts по десяти котирувальних днях перед днем рознарядки, які зазначено в публікації «Platt’s European MarketScan» за позицією «ULSD 10ppm» під заголовком «Mediterranean cargoes FOB Med (Italy)».

За даними видання «EnKorr», середня ринкова ціна дизелю у великому гурті на день торгів по «Торуму» становила 28 530 грн./т, а по «Оіл-Трейд 2018» – 29 740 грн./т.

Як розрахував «EnKorr», фіксована «брудна» маржа «Торуму», яка потім автоматично додаватиметься до котирувань, становитиме $58. Крім чистого заробітку компанії, вона включає в себе затрати на оплату премій за імпортними контрактами або закупівлями на внутрішньому ринку, затрати на доставку в Україну, страхування та інші витрати.

Сума угод на 2% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 734,86 млн грн.

Конкурентами були інші п’ятеро учасників рамкової угоди: ПП «Окко Контракт», ТОВ «Лівайн Торг», ТОВ «Торговий дім «Газтрім» і ТОВ «Торговий дім «Сокар Україна». В обох менших тендерах брало участь ще й ТОВ «Мартін Трейд». Воно виграло аукціони із трохи меншою ціною, але відмовилось укладати договори без пояснення причин. Тому його відхилили, а потім обрали переможцем наступного учасника «Оіл-Трейд 2018».

«Торум» входить у так звану групу Грановського-Адамовського («Трейд Коммодіті», «Газтрейд» («Оптимус Конекшн», нині – «Феном Вест), «Август Пром», «Мета Оіл», «Торум», «Фідея», «Ферст Груп»), яка за часів президента Петра Порошенка вигравала паливні підряди Міноборони, залізниці тощо на мільярди гривень. «Ферст Груп» та інші «коммодівські» фірми фігурують у кримінальній справі про заволодіння службовців АТ «Укрзалізниця» і групи осіб бюджетними коштами через підконтрольні підприємства.

Кременчуцький «Оіл-Трейд 2018» зі статутним капіталом 1 тис грн. належить дніпровцям Віталію Островському та Андрію Алєксєєву. Номер телефону цієї фірми +380675527585 раніше вказувало на тендерах ТОВ «Альянс Еволюшн» з орбіти Ігоря Коломойського.

За даними системи «YouControl», свого часу переможцем під назвою «Мерідіан Голд» володів та керував Віталій Цегельник із Кременчука. Він відомий як голова правління компанії «Golden Meridian Sp. z o. o.» (Польща), членом якого є Анастасія Зємцова.

Із серпня 2019 року фірма натендерила переважно в «Укрзалізниці» 2,63 млрд грн.