Суд виправдав сільську голову, яку звинувачували в одержанні $10 тисяч за землю на березі річки
29.09.2021   //   1 Переглядів

Арцизький райсуд Одеської області виправдав колишню сільську голову с. Крива Балка Саратського (нині Білгород-Дністровського району) Одеської області Валентину Венгровську, яку звинувачували в отриманні хабара за передачу в оренду землі на березі річки Хаджидер. Про це пише «Думська».

Згідно з вироком від 15 вересня, відбулася провокація хабара слідчими Служби безпеки України, а допустимих доказів провини представлено не було.

Сільську голову Кривої Балки звинувачували у вимаганні $10 тис за передачу ділянки в оренду «з перспективою подальшої приватизації». Венгровську на гарячому не взяли: мічені гроші знайшли під час несанкціонованого багатогодинного обшуку в її робочому кабінеті.

Пакет з грошима лежав в сейфі, який до цього оглядали двічі. Обшук провели в присутності понятих, які приїхали в село разом з бригадою слідчих з Одеси, фактично усунувши адвоката від слідчої дії. Слідів фарби на руках підозрюваної виявлено не було.

Суддя констатував, що переговори про передачу грошей в усіх випадках ініціював підприємець, який заявив про вимагання в СБУ. Також він зазначив, що інформацію в ЄРДР внесли у вересні 2018 р., а фактично вимагання, за версією слідства, почалося тільки в грудні.

Суддя підкреслив, що первісний запис не містить ніякої конкретики: ні прізвища заявника, ні даних про підозрюваного, ні опису обставин справи. Фактично такий запис дозволяє слідчим ініціювати гласні і негласні слідчі дії відносно будь-якого українського посадовця, а потім вписати потрібне прізвище і фабулу справи.

За рішення про землевідведення ділянки депутати проголосували одноголосно і на допиті заявили, що ніякого тиску щодо них не було. Причому, виділеною земельною ділянкою заявник не користувався, тому пізніше це рішення відмінили.

Як з’ясував суддя Сергій Варгаракі, слідчі вийшли за межі дозволеного для правоохоронців.

В результаті суд визнав провину обвинуваченої недоведеною і виправдав її.