Прокуратура повернула ділянки на березі Дніпра, які отримали депутат та дружина депутата
28.09.2021   //   1 Переглядів

Запорізький апеляційний суд підтвердив рішення Кам’янсько-Дніпровського суду, який визнав незаконним рішення про виділення земельної ділянки депутату від «Опозиційної платформи – За життя» (ОПЗЖ) та наказав повернути землю у власність держави. Про це написала Катерина Рождественська у «Запорізькому центрі розслідувань» з посиланням на Судовий реєстр.

В лютому 2019 р. Енергодарська місцева прокуратура звернулася до Кам’янсько-Дніпровського суду з позовом щодо повернення ділянка на березі Дніпра у власність держави. Виявилося, що ще у 2016 році Іванівська сільрада Кам’янсько-Дніпрвського району виділила земельну ділянку депутату Енергодарської міської ради від партії «Сильна Україна» Анатолію Мариненку.

Ця ділянка розташована на березі Дніпра у межах прибережної захисної смуги і, до моменту виділення її цільове призначення було рекреаційне. Однак рішенням сільради рекреацію змінили на сільськогосподарські землі.

Суд позов задовольнив, зобов’язав Мариненка повернути ділянку, а рішення Іванівської сільради скасувати. Однак колишній депутат Енергодарської міськради і теперішній депутат Василівської райради від «Опозиційного блоку – За життя» не погодився з цим і подав апеляцію.

У заяві він зазначив, що його ділянка не єдина така, а прокуратура не звертає уваги на інші аналогічно розташовані ділянки. Крім того, документи на земельну ділянку передбачали дотримання ширини прибережної смуги.

Запорізький апеляційний суд  скаргу позивача не задовольнив і залишив рішення суду першої інстанції без змін.

Зараз Мариненко є членом постійної комісії з питань законності та боротьби із злочинністю Василівської районної ради.

Поряд з ділянкою Мариненка розташована ще одна аналогічна ділянка, яку у 2016 р. Іванівська сільрада виділила Снежині Холод, дружині колишнього депутата Енергодарської міськради Сергія Холода також від партії «Сильна Україна». Енергодарська місцева прокуратура домоглася в суді повернення і цієї ділянки також.

Зараз Сергій Холод обіймає посаду заступника Енергодарського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.