«Антонов» замовив французькому виробнику гартувальну електропіч за 58 мільйонів
28.09.2021   //   1 Переглядів

Подібна піч V64TH160 для прикладу

ДП «Антонов» ДК «Укроборонпром» 18 червня за результатами тендеру замовило компанії «Fours Industriels B.M.I.» (Франція) піч за 1,84 млн євро, або 57,87 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Виробник протягом року після авансу 50% на умовах DAP (без ПДВ та ввізного мита) поставить, встановить і налагодить вакуумну гартувальну електропіч V64TH200 за 1,71 млн євро. За даними із сайту виробника, це вертикальна вакуумна двокамерна піч для гартування оливою. Повна комплектація печі наведена в договорі. Також постачальник повинен навчити фахівців замовника її технічному обслуговуванню й експлуатації за 132 тис євро. Гарантійний строк на обладнання 2022 року виготовлення становитиме рік.

Закупівлю провели за спрощеною/допороговою процедурою, оскільки «Антонов» не є замовником у розумінні закону «Про публічні закупівлі». Виробник отримав підряд без конкуренції, бо на торги більше ніхто не прийшов. Така процедура може бути успішною навіть з одним учасником. Ціна угоди на 3% нижча від очікуваної суми в 1,84 млн євро.

Тендер вимагав підтвердити, що складання та проведення контролю точності обладнання відбулось виключно в країнах ЄС,  Швейцарії, Великобританії, США або Японії. Деталі, вузли, агрегати, елементи систем, блоки, прилади, інструмент та оснащення теж повинні були вироблятися там. Також треба було надати референц-лист із переліком пов’язаних із виробництвом літальних апаратів підприємств будь-якої  країни світу, на які в 2015-2021 роках було поставлено аналогічне по технічних характеристиках обладнання виробника.

Французький виробник «Fours Industriels B.M.I.» уперше отримав держпідряд в Україні.