«УГВ» встановить газотурбінний двигун на Хрестищенському родовищі за 405 мільйонів
27.09.2021   //   166 Переглядів

АТ «Укргазвидобування» 20 вересня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Техпромсервіс Лтд» про облаштування родовища в Красноградському районі Харківської області на 404,58 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 17 червня 2022 року облаштують Хрестищенське газоконденсатне родовище, а саме встановлять п’ятий турбокомпресорний агрегат Titan130 на Хрестищенський дотискній компресорній станції. На обладнання припадає 297,68 млн грн. (власне Titan130 сюди не входить), на будівельні роботи – 106,19 млн грн., на пусконалагодження – 428 тис грн., а на проектування – 275 тис грн. Виробником блочного обладнання є сам постачальник.

Найдорожчим є блок вхідного сепаратора газу 301К5-Св за 43,92 млн грн. за комплект.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 408,23 млн грн.

Анонімна фірма через стислі терміни реалізації проекту марно вимагала скоротити строк оплати із 30 до 15 днів та гарантійний фонд, що утримується з платежів, із 20% до 5%.

Крім того, ТОВ «Евраз Груп» вимагало прибрати вимогу щодо річного доходу (виручки) не менше 150 млн грн. Замовник також відмовився, зауваживши, що у випадку участі консорціуму враховуватимуться узагальнені об’єднані показники кожного учасника.

Двох учасників не допустили до аукціону. Консорціум «Хрестище Тітан Буд» у складі вищезгаданої «Евраз Груп» і ТОВ «Кафельтон» подав дозвіл Держпраці, в якому не було виду робіт «Спорудження магістральних газопроводів, нафтопроводів і продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів тощо), систем газопостачання природного та зрідженого газу». ТОВ «Монтажтрансгаз» не усунуло недоліки протягом доби, а саме не підтвердило наявність досвіду. Замовник вимагав три аналогічні договори про будівництво або реконструкцію компресорних станцій нафтогазових підприємств або установок комплексної підготовки газу. Причому за цими договорами учасник повинен був поставляти технологічне обладнання (сепаратори, теплообмінники, підігрівачі або аналогічне обладнання) і виконувати будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи. Фірма скаржилась в АМКУ, та адмінколегія підтримала «Укргазвидобування».

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Нафтогазхім Сервіс», причому ніхто не знижував ціну під час аукціону. Ця столична інжинірингова компанія на чолі з Юрієм Григоренком належить киянину Кирилу Желібо, який колись керував і володів ТОВ «Укрпожснаб» разом з Віталієм Гребінченком. Усього з 2017 року суперник отримав державних підрядів переважно в системі «Укргазвидобування» на 712,92 млн грн.

«Техпромсервіс Лтд» належить Анатолію Бєлорукову та Віталію Косенку. Бєлоруков був депутатом Бучанської селищної ради від «НУНС» і депутатом Бучанської міської ради від «Сильної України», а потім балотувався туди від партії «Наш край». А Косенко свого часу був членом виконкому Бучанської міськради та її ж депутатом від партії «Рідне місто».

До 2019 року частка Бєлорукова у цій фірмі належала киянину Олександру Донцову.

Раніше переможець був відомий як дочірня фірма російського ТОВ «НПО «Гідро-Автоматика». Усього з 2008 року він отримав державних підрядів на 2,21 млрд грн.