До ДАСУ оскаржили закупівлю державним інститутом побутових холодильників замість медичних на 7 млн. грн.
26.09.2021   //   1 Переглядів

27 липня Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи оголосив закупівлю лабораторних двокамерних холодильників вартістю 7,7 млн. грн. Про це повідомила «Ліга антитрасту».

У вимогах замовник вказав, що для підтвердження технічної специфіки лабораторного холодильника учасник має надати копію офіційної інструкції з експлуатації товарів та/або копію технічної специфікації від виробника.

Такі вимоги цілком логічні, оскільки правила зберігання лікарських засобів, лабораторних зразків тощо, передбачають чіткого дотримання температурного режиму. Тому медичні холодильники зазвичай регулюють температуру із високою точністю — до 0,1 °С, тоді як побутові такої функції не мають. До особливих вимог лабораторних холодильників також можна віднести рівень теплоізоляції, вентиляції, наявність замка, особливості внутрішнього оздоблення тощо. Крім того, вони є дорожчими за побутові.

Але, як виявилось, для замовника це не важливо.

ТОВ «Логіклабгрупа» – переможець закупівлі, запропонувало не лабораторні холодильники, як того вимагав замовник, а побутові, призначені для використання в домашніх умовах. Учасник чесно додав у складі своєї пропозиції інструкцію про те, що вони призначені для охолодження, замороження і зберігання продовольчих продуктів і придатні для використання на кухнях, а «усі інші способи використання є неприпустимими».

Замовник мав би відхилити цю тендерну пропозицію, як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації предмета закупівлі, але натомість визначив товариство переможцем тендеру і 14 вересня уклав з ним договір на 7,74 мільйони.

Чому науково-дослідний інститут закрив очі на це – достеменно невідомо. Тому «Ліга антитрасту» звернулась до ДАСУ з заявою про порушення та просить аудиторів перевірити законність цієї закупівлі та дії посадових осіб, причетних проведення тендеру.

Посилання на процедуру:

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-07-27-008463-b