Amazon змагатиметься з Netflix у боротьбі за інтернет-глядача. Якщо антимонопольне відомство США дозволить
25.09.2021   //   19 Переглядів

Придбання компанією Amazon однієї з найстаріших американських кінокомпаній Metro Goldwyn Mayer (MGM) може не погодити антимонопольний регулятор Америки – Федеральна торгова комісія (FTC).

У травні цього року техногігант заявив про намір купити легендарну кіностудію за $8,5 млрд. Ця угода є другою за величиною в історії покупок он-лайн рітейлера – після придбання ним мережі супермаркетів Whole Foods в 2017 році за $13,7 млрд.

Таке злиття має чимало ризиків, зважаючи на позицію Amazon на ринку електронної комерції і те, що увага антимонопольного відомства США прикута до поворотів цього «слона в посудній лавці». За законом, компанія в США повинна отримати дозвіл, щоб завершити процес придбання. Так само як Facebook не міг придбати WhatsApp та Instagram без погодження FTC.

Вже кілька місяців FTC досліджує можливі наслідки злиття та те, наскільки зміцніє ринкова влада Amazon. За прогнозами остаточні висновки відомства можна чекати наприкінці року.

А тим часом понад 30 правозахисних груп звернулися до голови FTC Ліни Хан з проханням не допустити здійснення цієї угоди. Активісти вважають, що таким чином Amazon вибудовує стратегію домінування над бізнесом та споживачами.

Amazon же навпаки звинувачує Ліну Хан в упередженості і наполягає на її відстороненні від розгляду цієї справи, зважаючи на критичне ставлення чиновниці до BigTech компаній.

Стрімінговий сервіс найбільшої інтернет компанії Amazon – Prime Video безкоштовний за умови користування підпискою на послуги оперативної доставки – Amazon Prime. До того ж ця підписка, крім безоплатного доступу до стрімінгового сервісу, має купу інших привабливих «фішок» і безкоштовних додатків.

Тому, швидкість приросту користувачів Prime Video – шалена. Їх вже більше 200 мільйонів, майже так само як у Netflix. Маючи ще й ексклюзивний контент (за рахунок придбання кінокомпанії) техногігант може зловживати. Відмовляти у доступі іншим платформам, чи використовувати дані нових споживачів, що ще більше зміцнить його інформаційну перевагу над іншими підприємствами, які залежать від платформи.

Ще кілька років тому Netflix був монополістом у сфері стрімінгових сервісів. Єдиним його серйозним конкурентом була телевізійна мережа HBO. Але зараз відразу кілька великих компаній (такі як Disney, Apple і Amazon) створили свої стрімінгові платформи і готові боротися за глядача.

Каталог контенту MGM Studios містить щонайменше 4000 фільмів та 17 000 телесеріалів . Серед них всесвітньо відомі «Джеймс Бонд», «Роккі», «Робокоп», «Рожева пантера», «Вікінги» «Дівчина з татуюванням дракона» та уйма інших.

Більшу частину кінопродукту MGM Studios транслює через цифрових дистриб’юторів. Останні, за умовами угоди, підлягатимуть додатковому ліцензуванню, оскільки, наприклад права на «Розповідь служниці», що транслює посередник Hulu, належить самій кіностудії.

Якщо FTC таки підтвердить, що угода не порушує закони конкуренції, партнерство з MGM підтвердять. В іншому випадку угода буде не дійсною.

Юлія Коробова, експертка «Ліги антитрасту»