Залізниця розірвала угоду про закупівлю антисептиків, яку уклала в обхід системи «Prozorro»
24.09.2021   //   2 Переглядів

«Ліга антитрасту» після публікації розслідування «Наших грошей. Львів». звернулась до ДАСУ з проханням перевірити неконкурентну закупівлю засобів дезінфекції регіональною філією «Львівська залізниця». Одразу після цього залізничники розірвали угоду, укладену без конкурсу.

Почалося з того, що у кінці червня 2021 у системі «Prozorro» «Львівська залізниця» оголосила допорогову процедуру вартістю 1 млн грн. Головною метою її проведення було вивчення ринку, цін та пропозицій постачальників дезінфікуючих засобів. Постанова КМУ від 20.03.2021 № 225, яка визначає перелік товарів і послуг необхідних для запобігання виникнення та поширення коронавірусу, дозволяє замовнику за результатом проведення допорогової процедури просто укласти договір з будь-ким з учасників, без конкурентного відбору.

Про свій намір постачати засоби дезінфекції «Львівській залізниці» заявили п’ять постачальників: ПП «Альянс-Новагрупп», ТОВ «Аква-Холдинг», ТОВ «Профімарсервіс», ТОВ «Альянс Нрупп» та ТОВ «Індустріальне миюче обладнання».

Їх цінові пропозиції різнилися від 470 тисяч до 1,1 мільйона гривень.

Потім 28 липня, замовник, переглянувши пропозиції усіх п’ятьох учасників, в обхід системи закупівель «Prozorro» уклав договір з ПП «Альянс- Новагрупп».

Але! Залізниця або забула, або не врахувала те, що 24.07.2021 набули чинності зміни до ЗУ «Про публічні закупівлі» згідно з якими на період дії встановленого Кабінетом Міністрів карантину закупівля, зокрема, і антисептиків, має здійснюватися в порядку спрощеної процедури, а не допорогової.

Далі, 30 липня замовник процедуру відмінив і цього ж дня оголосив нову закупівлю, вже не допорогову, а спеціально для укладеного договору з постачальником ПП «Альянс-Новагрупп», куди й завантажив звіт про укладення договору на суму майже 450 тисяч.

За щасливим збігом обставин, якраз тоді коли «Наші гроші. Львів» опублікували своє розслідування, а «Ліга антитрасту» оскаржила цю закупівлю до ДАСУ, сторони домовились про розірвання договору. Коштів Укрзалізниця перерахувати ще не встигла, тому посадові особи замовника можуть відбутися мінімальним штрафом (від 25 до 51 тисячі гривень).

Посилання на закупівлю:

https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2021-06-25-000789-a

Коробова Юлия, експертка «Ліги антитрасту»