Рувін святкував Різдво в готелі Кривецького, якого експерти Рувіна захистили від претензій правоохоронців
24.09.2021   //   330 Переглядів

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз не зміг підтвердити наявність озера на ділянці, що була викуплена під діяльність відпочинкового комплексу «Edem Resort Medical & SPA» у Львівській області. Відсутність рішення експертів було на користь власників комплексу, де через два місяці з родиною відпочивав директор КНДІСЕ Олександр Рувін.

Про це йдеться в розслідуванні Лесі Іванової для програми «Bihus.info».

Власники «Edem Resort Medical & SPA» купили у держави ділянку, на якій знаходилася велика водойма. Правоохоронці намагалися визнати незаконною цю купівлю. Вони  стверджували, що законодавством заборонено продавати озеро, якщо воно природнього походження. Для відповіді на питання походження водойми була замовлена експертиза в КНДІСЕ.

Півроку експертиза пролежала у відомстві, яке очолює вже понад 10 років Олександр Рувін. А потім  матеріали повернули без відповіді.  В КНДІСЕ вказали причину – «відсутній доступ до об’єкту обстеження». Відсутність експертного підтвердження природного походження озера зіграло на руку власникам ділянки.

А через два місяці після «невдалої експертизи» Рувін з родиною був присутній на різдвяній вечірці в комплексі «Edem Resort» – в ресторані під назвою Terrace by the Lake, який так названий через розташування на озері.

Від «Наших грошей»

Відпочинковим комплексом «Edem Resort Medical & SPA» управляє ТОВ «Узлісся». Воно належить Ігорю Кривецькому,  який відомий як спонсор партії «Свобода» та авторитетний бізнесмен на прізвисько «Пупс».

У вересні 2019 року Львівська ОДА продала ТОВ «Узлісся» земельну ділянку площею 15,16 га біля села Стрілки, яку та до цього орендувала. Продали ділянку у власність за 7,23 млн грн.

Але наступного року прокуратура Львівської області звернулася до суду з вимогою визнати недійсним продаж, так як ділянка включала в себе понад 9 га водойми. Це втричі більша площа, ніж дозволяє Земельний кодекс продати в приватні руки, в такому випадку можлива лише оренда.  Також прокуратура надала паспорт на водний об’єкт від 2002 року, де було вказано «тип ставка – русловий, джерело живлення – канал, в басейні річки Дністер». Тобто, вказавши природнє походження спірного озера.

До матеріалів справи в суді було долучено висновок експертів Незалежного центру судових експертиз НУВГП. Експерти назвали паспорт водойми від 2002 року документом неофіційним, він не відповідає діючому  законодавству, бо за ним неможливо ідентифікувати водойму. Тим паче,  вона не обліковується у Державному водному кадастрі.

В підсумку експерти її назвали штучним спортивним майданчиком для заняття водними видами спорту. Суддя прийняла цю точку зору і в червні цього року Господарський суд Києва повністю відмовив прокуратурі в позові. Нині в справі подана апеляція.