«МЗУ» за 97 мільйонів замовили ліки від ВІЛ дешевше за торішню невдалу закупівлю
24.09.2021   //   1 Переглядів

ДП «Медичні закупівлі України» Міністерства охорони здоров’я України 17 вересня за результатами тендеру замовило компанії «Euro Lifecare Ltd» (Британія) препарат для лікування ВІЛ на суму 96,61 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До грудня на умовах DAP (без розмитнення) поставлять 22,50 млн таблеток препарату тенофовіру дизопроксилу фумарат/ламівудин/долутегравір у дозуванні 300 мг/300 мг/50 мг по ціні 4,29 грн. за таблетку. Його виробником є компанія «Lupin Limited» (Індія).

У листопаді 2020 року «Медзакупівлі» замовляли у фірми «M.Biotech Limited» (Британія)  аналогічний препарат Акриптега виробництва «Mylan Laboratories Limited» (Індія) на 21% дорожче – по 5,19 грн. У кінці року строк поставки продовжили до 30 квітня 2021 року, а строк дії договору – до 30 червня 2021 року. Однак у березні 2021 року договір довелось розірвати з нульовою оплатою через відсутність бюджетного фінансування видатків.

Як кажуть в «Медзакупівлях», так вони розірвали 23 торішні договори приблизно на 300 млн грн. Поставки та оплати не встигли відбутись до Нового року, тому бюджетне фінансування на 2020 рік «згоріло», а в 2021 році не було закладене.

Інші замовники не купували цей препарат у «Прозорро». Що до аптек Києва, то лише одна продає аналог виробництва «Macleods Pharmaceuticals Ltd» (Індія) по 183 грн. за таблетку.

Конкурентами були індійські виробники «Hetero Labs Limited» та «Aurobindo Pharma Limited». Формальна економія становить чверть від очікуваної суми в 125,56 млн грн.

Чотири фірми не допустили до аукціону. ТОВ «Олфарма» подало договір про поставку оглядових рукавичок, який не був аналогічним, бо це не фармацевтична продукція. Для усунення недоліку фірма завантажило інший договір, який стосувався фармацевтичної продукції, однак не підтвердило факт постачання накладними, актами або відгуками.

Вищезгадані «M.Biotech Limited» і «Macleods Pharmaceuticals Ltd» та індійська «Emcure Pharmaceuticals Ltd» не подали документ ВООЗ про прекваліфікацію лікарського засобу або роздруківку з електронного реєстру прекваліфікованих лікарських засобів ВООЗ або документа про реєстрацію схвалення/умовне схвалення до застосування його в країнах із суворою регуляторною системою: США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді чи ЄС.

Прекваліфікація ВООЗ – це висновок про експертизу препарату. Так ВООЗ підтверджує, що він якісний, безпечний, має високу ефективність і рекомендований для використання.