Систему автофіксації порушень ПДР удосконалять програмісти з зарплатою 800 грн на годину
23.09.2021   //   90 Переглядів

Державне агентство інфраструктурних проектів України (Укрінфрапроект) 16 вересня уклало угоду з ТОВ «Оллі Транс» про удосконалення системи фіксації порушень правил дорожнього руху вартістю 36,42 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч фірма доопрацює програмне забезпечення «Системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі», зокрема додасть нові функціонали, підсистеми і модулі тощо. Ще передбачено створення комплексної системи захисту інформації (КСЗІ), котра має пройти державну експертизу.

Послуги надаватимуться дистанційно, а також за адресою ДУ «Центр інфраструктури та технологій МВС України». Обсяг замовлення складає 45 700 людино-годин по 797 грн.

Таким чином, місячна заробітна плата одного фахівця може становити близько 128 тис грн., якщо вважати, що він працюватиме по вісім годин протягом п’яти днів на тиждень.

Закупівлю провели за переговорною процедурою з посиланням на необхідність захисту прав інтелектуальної власності. Фірма «Оллі Транс» є розробником «Системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі». Вона має свідоцтво №99967 від 25 вересня 2020 року про реєстрацію авторського права на цей софт. Тому ДП «Одеський науково-дослідний інститут зв’язку» видало експертний висновок, що послуги може надати лише вона.

Замовник вважає, що заміна постачальника може спричинити такі негативні наслідки, як несумісність софту, який введено в експлуатацію та функціонує як високонавантажена система обробки даних. Мовляв, оновлювати і змінювати софт можуть лише розробники чи уповноваженими на це кваліфікованими фахівцями, що знають побудову системи.

Крім того, з 2011 року фірма «Оллі Транс» має авторські права на Комплекс відеофіксації транспортних засобів з розпізнаванням номерних знаків та перевіркою за розшуковими реєстрами «Відеоконтроль-Рубіж». Із ним взаємодіє система, про яку мова у цій новині.

Столичною «Оллі Транс» володіє ТОВ «Оллі Інвест» Каті Фокіної та Максима Хімченка, а раніше – ще й кіпрської «Галаксус Ентерпрайзіз Лімітед». Хімченко є автором патенту на згаданий «Комплекс відеофіксації транспортних засобів з розпізнаванням номерних знаків та перевіркою за пошуковими реєстрами «Відеоконтроль-Рубіж», який належить «Оллі Транс». Саме ці комплекси ДАІ закуповувала в «Оллі Транс» за часів Януковича.

Крім того, Фокіна та Хімченко також володіють ТОВ «Українські системні інновації» разом з Ігорем Ільєнком. Цією компанією, яка в 2020 році продала Укрінфрапроекту нові комплекси автофіксації порушень правил дорожнього руху «Каскад 3», керує Данило Сергійович Ферлій. Він був позаштатним помічником нардепа Владислава Бухарєва у період з 2014 року. У 2019 році  президент Володимир Зеленський ненадовго призначав Бухарєва головою Служби зовнішньої розвідки і начальником ГУ по боротьбі з корупцією СБУ. А в 2020 році Бухарєв став радником тодішнього міністра МВС Арсена Авакова.