Оточення нардепа Княжицького через АТОвців отримало землю у привабливому, але занедбаному селі у Карпатах
23.09.2021   //   195 Переглядів

Протягом останніх двох років близько 80% земель у селі Буркут Івано-Франківської області опинилися під контролем ТОВ «Фон Секкендорф». Про це написали Соня Лукашова та Ярослав Вінокуров в «Українській правді».

Село Буркут, де колись працював завод мінеральної води та база відпочинку, занепало на початку 2000-х. У 2018-2019 рр. Зеленська сільрада, під чиїм крилом зараз знаходиться Буркут, почала видавати ділянки на території колишнього курорту, де 120 років тому відпочивала Леся Українка, Іван Франко й інші інтелігенти.

У цей період сільрада в Буркуті видала ділянки 22 бійцям АТО. Ветерани мають право безкоштовно і першочергово отримати до 10 соток під житло. На розподіл пішло 1,5 га. Раніше на цьому місці ділянок не було, тобто місцева влада зареєструвала їх спеціально під державну подяку ветеранам.

Лише четверо з тодішніх претендентів на цю подяку досі нею володіють (або принаймні значаться офіційними власниками). Всі інші АТОвці перепродали новонабуте майно ТОВ «Фон Секкендорф». Приватники ще у 2017 році купили в Буркуті 4 будівлі.

У 2020 р. «Фон Секкендорф» взяв ще пів гектара в оренду – через дорогу від куплених земель. Ці ділянки раніше теж не були зареєстровані в кадастрі. Їх окреслили за день до того, як передати в приватні руки.

Оренда підписана на 49 років з щорічною оплатою у 3% від вартості ділянок. Державна оцінка землі там становить 2 тис грн. за сотку.

Новий приватний власник взяв під контроль загалом майже 2 га земель у Буркуті. Це 77% усіх ділянок, на які наразі поділене село. Забутий курорт з багатою історією коштував підприємцям орієнтовно 450 тис грн.

Власниками «Фон Секкендорф» є брати Андрій і Валентин Голумбівські. Чоловіки давно працюють в охоронній сфері. Валентин Голумбівський керував фірмою «Сіріус». Зараз у його власності є підприємства, які, зокрема, пропонують послуги «супроводу vip-персон». Андрій Голумбівський останні два роки був членом поліцейської комісії департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції.

У 2017 р. «Фон Секкендорф» подав заявку, а за два роки отримав реєстрацію торговельної марки «Буркутська джерельна вода». Того ж самого дня в реєстрі з’явилась ще одна торгова марка – «Буркут». Під нею можна розвивати готельний бізнес, пансіонати, табори, а також надавати розважальні та освітні послуги, як то з організації концертів, конференцій, навіть створення фільмів. Ця марка записана на Миколу Княжицького, нардепа від «Європейської солідарності».

Реєстрацією двох торгових марок займались одні й ті самі юристи – «Юрімекс». Керує цією фірмою Юрій Крайняк – колишній помічник Княжицького. Компанія-власник земель у Буркуті раніше навіть була прописана в одному з офісів групи «Юрімекс». Ці юристи також обслуговували телеканал ТВі, який запам’ятався сумнозвісною зміною менеджмента в 2013 р. під керівництвом Княжицького.

Княжицький розповів «УП»:

«Я збираю листівки про Буркут і загалом про Гуцульщину». Зв’язок з масовою приватизацією земель він заперечує. Згодом депутат все ж зізнався, що мав плани на Буркут: мріяв «відновити санаторій для творчих людей». А ще «була ідея возити воду звідти цистерною».

При цьому торгова марка на воду зареєстрована на «Фон Секкендорф», причетність до якої депутат відкидає.

Водночас, Княжицький підтвердив, що знайомий з Валентином Голумбівським – той займався охороною фестивалю Via Carpatia, організованого депутатом. У мережі можна знайти згадку регіональних ЗМІ про те, що Голумбівський нібито охороняв і особисто Княжицького на партійній конференції.