Фірма з Гайдуком на субпідряді відремонтує Каховський шлюз на Дніпрі за 75 мільйонів
23.09.2021   //   113 Переглядів

ДП «Укрводшлях» Мінінфраструктури 16 вересня за результатами тендеру замовило ТОВ «Спецтермомонтаж-Енерго» ремонт шлюзу в Новій Каховці Херсонської області за 75,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2022 року повинні капітально відремонтувати затвори водопровідних галерей Каховського судноплавного шлюзу, збудованого ще в 1950-их роках. Цей шлюз є нижнім ступенем Дніпровського каскаду ГЕС. Субпідрядником з обсягом робіт більше ніж 20% вартості замовлення буде ПрАТ «Укрсталь Конструкція» мільярдера Віталія Гайдука.

Більшість коштів, а саме 67,27 млн грн. відведено на виготовлення і поставку робочих та аварійних затворів водопровідних галерей верхньої і нижньої голови. Мова про плоский затвор (4х41,44 т) за 53,39 млн грн. та штангу верхньої і нижньої голови за 13,88 млн грн.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, ґрунт WG-Ferrogalvanic коштує 405 грн./л, а розчинник WG-Welethinner – 141 грн/л. У березні АТ «Турбоатом» замовило ґрунт WG-Ferrogalvanic Grey по 477 грн./л і розчинник WG-Welethinner по 139 грн./л.

Держаудитслужба перевірила тендер і зробила висновок, що тут немає порушень закону.

Єдиним конкурентом було столичне ТОВ «Український інститут сталевих конструкцій імені В.М.Шимановського», причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Директором суперника є Олександр Шимановський, а засновниками – його ж ПП «Барс» (одноосібно) та ТОВ «Транспромпроект» і ТОВ «Сталь Монтаж» (із Валерієм Шалінським). Суперник входить в асоціацію «Український центр сталевого будівництва» разом із вищезгаданою «Укрсталь Конструкцією» Гайдука та компаніями з інших великих промислових груп.

Столичним «СТМ-Енерго» володіє та керує Андрій Онупрієнко з Харківщини. У травні 2016 року, перш ніж стати засновником і директором фірми, на той час тридцятилітній Андрій Онупрієнко шукав роботу в Києві з готовністю переїхати до Львова, Одеси чи інших країн. У якості досвіду роботи він писав про працю провідним інженером у фірмі «Duglas Alliance Ltd.» (про скандальне будівництво фірмою, пов’язаною з Юрієм Бойком, гідроелектростанції в Екваторіальній Гвінеї писав «Цензор.нет»). До цього два роки працював у харківському ТОВ «Луч», а з 2008 по 2011 – у ПАТ «Укргідропроект».

За даними системи «YouControl», у 2016 році засновником і директором «СТМ-Енерго» був Євген Кузнецов, а в 2013 році цією компанією керували Віталій Турлак та Олег Янковский. При директорі Турлаку засновником був запорожець Роман Степанов.

Із 2015 року переможець натендерив 775,55 млн грн., переважно в «Укрводшляху», ПАТ «Центренерго» і ДСП «Центральне підприємство з поводженням з радіоактивними відходами» Державного агентства України з управління зоною відчуження.