Держгеонадра продали «Onur» два родовища каоліну зі списку побажань турків
23.09.2021   //   238 Переглядів

Переможцем двох аукціонів Державної служби геології та надр з продажу спецдозволів на дослідно-промислову розробку каолінових родовищ в Дніпропетровській області стало ТОВ «Спис Україна» із загальною вартістю пропозицій 2,85 млн грн.

Про це пише «Надра.інфо» з посиланням на результати торгів в «Прозорро. Продажі» від 17 вересня.

«Спис Україна» запропонувало переможні  1,75 млн грн. за спецдозвіл на Миролюбівсько-Дніпровську ділянку та 1,10 млн грн. за спецдозвіл на Іванівську ділянку. Спецдозволи передбачають геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку родовищ каоліну.

Бенефіціарами «Спис Україна» вказані Четінджевіз Онур, Кавак Гюліз та  Кавак Мурат. За даними ДНВП «Геоінформ України», єдиним дійсним спецдозволом компанії є спецдозвіл №5126 на геологічне вивчення надр, в тому числі дослідно-промислову розробку руд золота на площі Жовтоводська (Дніпропетровська обл.). «Спис Україна» купило цей спецдозвіл минулого грудня на аукціоні за 5,7 млн грн.

 Від «Наших грошей»

Найбільший пакет акцій в «Спис Україна» у Онура Четінджевіз – співзасновника столичного ТОВ  «Онур Конструкціон Інтернешнл». Також 5%  у Емре Караахметоглу – головного координатора турецької групи Onur. Вона увійшла до числа обраних за президентства Володимира Зеленського фірм, що створили «дорожний картель» на Великому будівництві.

Єдиним конкурентом «Спис України» на каолінових аукціонах було ТОВ «Нідком» з дешевшими пропозиціями. Ця ж фірма з Борисполя була єдиним конкурентом «Спис України» і минулого року на торгах за спецдозвіл на родовище золота. Власниками вказані Леонід Дорош та Олександр Шишкін. У «Нідком» немає спецдозволів на роботу з надрами, вона спеціалізується на будівництві і активно приймає участь в держзакупівлях. За даними «Прозорро», фірма уклала угод на 471,36 млн грн. Активність в дерзакупівлях вона демонструє з травня 2019 року.

В січні «Спис Україна» звернулося до Держгеонадра з ініціативою виставити на продаж 11  спецдозволів на користування надрами. Вісім з них стосувалися каоліну, в тому переліку були і родовища, спецдозволи на які продало 17 вересня Держгеонадра