В АМКУ звернулись щодо розслідування проти структур Коломойського за змову на аукціонах «Укрнафти»
22.09.2021   //   1 Переглядів

Замість 1,4 млрд грн штрафу Антимонопольний комітет зміг через суд стягнути зі змовників лише 3 тисячі гривень, повідомила «Ліга антитрасту».

Ці копійки сплатила одна з компаній за змову на аукціонах з продажу сирої нафти та газового конденсату – ТОВ «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд». Ще п’ятеро змовників скасували мільярдний штраф у судах.

Проте Антимонопольний комітет все ще може дорозслідувати цю справу, прийняти нове рішення та покарати винних.

  • ПАТ «Укртатнафта»,
  • ПАТ «Нафтопереробний комплекс – Галичина»,
  • ТОВ «Галнафта»,
  • ТОВ «Котлас»,
  • ТОВ «Гарант-УТН»,
  • ТОВ «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд»

домовившись між собою, купували нафту та газовий конденсат на аукціонах без будь-якої конкуренції за дешевою стартовою ціною. У 2017 році АМКУ назвав їх дії узгодженими та оштрафував сумарно на 1,37 мільярди гривень.

П’ять компаній учасників змови оскаржили це рішення Комітету у Господарському суді міста Києва і виграли. Суд задовольнив позови, а апеляційна та касаційна інстанція залишили його рішення без змін.

Отож мільярдний штраф не був сплачений до державного бюджету. Більше того, на плечі АМКУ лягли ще й витрати за проведення експертизи, яку призначив суд апеляції на замовлення «Укртатнафта» у сумі 180 тис. грн.

Лише з «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд», який рішення не оскаржував, Комітет у судовому порядку стягнув штраф у розмірі 3 334 грн.

Висновки судів вказують лише на помилки проведеного Комітетом розслідування. Самого факту відсутності змови у діях нафтотрейдерів суди не встановили.

При цьому державі в особі НАК «Нафтогаз України», яка володіє 50% + 1 пакетом акцій у ПАТ «Укрнафта» (продавця сировини на аукціонах), було завдано мільярдних збитків.

Тому АМКУ мав би провести дорозслідування справи, усунути встановлені судами недоліки та прийняти нове рішення. Однак, Комітет поклав справу «в довгу скриньку», де вона припадає пилом і сьогодні.

На запити «Ліги антитрасту» про те, чи розглядається справа повторно, АМКУ повідомляв про відсутність такої інформації. Це підтверджує, що додаткове розслідування справи Комітет не проводить.

«Ліга антирасту» надіслала в АМКУ лист з проханням відновити розслідування, додатково дослідити вказані судом обставини, зробити роботу над помилками та у підсумку – прийняти нове рішення і накласти на порушників справедливі та суворі санкції.

Якщо справу все ж доведуть до свого логічного завершення, «Нафтогаз України» в подальшому зможе відшкодувати свої збитки в подвійному розмірі.