«Медведчуківці» подали до суду на АМКУ за дизельпровід, відібраний державою по рішенню Зеленського
21.09.2021   //   2 Переглядів

«Ліга антитрасту» нещодавно писала про різні підходи Антимонопольного комітету під час розгляду заяви АТ «Укртранснафта» про надання дозволу на управління арештованою дизельною трубою ТОВ «Прикарпатзахідтранс» та заяви ТОВ «1+1 Інтернет» на управління активами «Українського Медіа Холдингу» біглого Курченка.

Тоді ми припускали, що така вибірковість може бути причиною судового оскарження. І як показав час, не помилились.

На цей час Господарський суд м. Києва розпочав провадження за позовом «Прикарпатзахідтрансу» про визнання недійсним та скасування рішення АМКУ, яким «Укртранснафті» дали дозвіл на управління українською частиною магістрального нафтопродуктопроводу «Самара Західний напрямок». На думку позивача, рішення прийнято незаконно.

Крім того, товариство звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду із позовом про визнання протиправними дії Агентства з розшуку та менеджменту активів щодо обрання «Укртранснафти» управителем його арештованого майна. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що при обранні управителя була відсутня конкуренція учасників, а тому переможця конкурсу має бути визначено повторно.

Враховуючи значний суспільний інтерес до цього питання, думаємо, що судові процеси будуть тривалими і складними. Адже питання є як до прозорості та проконкурентності конкурсів АРМА при виборі управителів арештованих активів, так і до підходів АМКУ під час розгляду заяв про концентрацію в таких випадках.

Чи зможуть АМКУ та АРМА підтвердити законність своїх рішень – будемо слідкувати та тримати руку на пульсі.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у лютому 2021 року своїм указом ввів в силу рішення РНБО щодо введення санкцій проти Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко, ряду менеджерів та осіб, що мають відношення до бізнесу Медведчука та його колеги по фракції ОПЗЖ Тараса Козака, а також запустив процес повернення української частини нафтопроводу «Самара-західний напрямок» до державної власності.

 

Олена Поканєвич, експерт «Ліги антитрасту»