Дилери одного виробника розіграли 36 мільйонів на запчастини для «Укрзалізниці»
21.09.2021   //   1 Переглядів

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 6 вересня за результатами тендеру замовила ТОВ «Атор Консалтінг» запасних частин на 36,17 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять запчастини до пасажирських вагонів виробництва ТОВ «НВО «А.Т.О.Р.» не раніше грудня 2020 року. Повний перелік із цінами наведено нижче.

Шафи управління і контролю електрообладнання коштують по 450 тис грн. Восени 2019 року «ЦЗВ» замовляв їх у виробника «НВО «А.Т.О.Р.» трохи дешевше – по 445 тис грн., а аналогічні шафи виробництва ТОВ «НВО «Ріст» були дещо дорожчими – 459 тис грн.

Гарантійний строк експлуатації запчастин становитиме два роки, а зберігання – рік.

Сума угод на 10% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 40,22 млн грн.

Єдиним допущеним конкурентом був інший дилер того ж виробника «НВО «А.Т.О.Р.» – ТОВ «Інноваційна компанія «Візеріон», причому ніхто не знижував ціни на торгах.

Трьох дилерів інших виробників не пустили на торги. ТОВ «ТД «Гермес Трейдінг» із продукцією згаданого «НВО «Ріст» не надало документ про завершення підготовки та освоєння виробництва, а саме протокол кваліфікаційних випробувань на продукцію залізничного призначення. Воно хотіло поскаржитись в АМКУ, проте строк оскарження сплив. ТОВ «Оргтехком» подало декларацію про відповідність продукції ТОВ НВО «Хартрон-Експрес Лтд» із посиланням на результати технічного аудиту виробництва та інспектування виробництва, проведені філією «НДКТІ» АТ «Укрзалізниця», яка не є акредитованим органом з оцінки відповідності. ТОВ «Енергозберігаючі системи України» із продукцією ЗАТ «ЕлСіЕл» (Росія) не принесло банківські гарантії.

«Оргтехком» скаржився, що надані допущеними учасниками декларації про відповідність не відповідають умовам торгів, бо вказаний там стандарт ДСТУ ISO 9001:2015 стосується системи управління якістю підприємства, а не продукції. Також фірма стверджувала, що філія «НДКТІ» акредитована. Замовник відповів, що вважає свої рішення правомірними.

Засновником харківської фірми «Атор Консалтінг» на чолі з Євгенією Стрельцовою є харківський виробник «НВО «А.Т.О.Р.», яким володіє та керує Володимир Морозов.

Суперник «Візеріон» зі статутним капіталом 100 грн. зареєстрований в 2013 році в Києві на директорку Оксану Дідченко із Запорізької області. Згодом фірму переоформили за адресою Дідченко. Там само прописана ГО «Сільськогосподарська палата Запорізького району» Оксани Дідченко, Віталія Желудька та Ольги Ястребової. Крім того, «Візеріон» має спільний номер телефону 0679513804 із припиненим ТОВ «Аудит Бізнес Консалт», яким володіла Оксана Дідченко тоді ще з Маріуполя та Марина Івченко із Запоріжжя.

Найменування і креслення запчастин Кількість, шт. Ціна, грн./шт. із ПДВ
Шафа управління і контролю електрообладнання пасажирського вагону: АТОР.667527.005 Пульт керування електроустаткування (ПКЕ-32) 44 450 000
Ящик високовольтний: АТОР.667511.002 Ящик високовольтний (ЯВ) 44 205 530
Ящик низьковольтний: АТОР.667516.006 Ящик зовнішнього живлення (ЯЗЖ) 44 166 470