АМКУ примусив впертих чиновників поновити тендер, у якому з 9% знижкою перемогли комунальні шляховики
21.09.2021   //  

Комунальне підприємство «Шляхрембуд» Сумської міської ради домоглось поновлення тендеру держпідприємства «Дороги Сумщини» на поточний середній ремонт дороги О191008 Недригайлів – Козельне, км 16+000 – км 17+700. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

У липні Комунальне підприємство обласного центру вперше за останні роки виграло аукціон держпідприємства, підпорядкованого облдержадміністрації.

«Шляхрембуд» запропонував виконати ремонт за 10,65 млн грн – на 9% дешевше від очікуваної вартості торгів. Таким чином комунальники виграли у чотирьох інших компаній, які зазвичай вигравали підряди «Доріг Сумщини» – ДП «Сумський облавтодор» та приватні «Роад констракшн», «Інейтс» та «АМКУ рем-буд», які запропонували менші знижки.

26 липня замовник визнав «Шляхрембуд» переможцем процедури закупівлі. Однак потім не уклав з ним угоду у визначений законом термін, що збігав 15 серпня.

Тендерний комітет пояснив це тим, що 6 серпня направив «Шляхрембуду» лист із зауваженнями щодо договірної ціни. 11 серпня переможець завантажив у «Прозорро» виправлену договірну ціну. Проте «Дороги Сумщини» знову виявили невідповідності у договірній ціні та календарному графіку надання послуг. «Шляхрембуд» 14 серпня знову завантажив у «Прозорро» виправлені документи. Однак на це замовник вже не відреагував та 17 серпня повідомив про відміну торгів через те, що не уклав угоду з переможцем у термін до 15 серпня.

«Шляхрембуд» не змирився з таким рішенням та подав скаргу до Антимонопольного комітету.

Адмінколегія АМКУ (Копайгора, Тищик, Горобець) 14 вересня вирішила спір на користь переможця торгів та зобовязала замовника скасувати своє рішення про відміну торгів.

Експерти «Ліги антитрасту» погоджуються з таким рішенням колегії.

«У даному випадку, замовник отримав виправлені документи у встановлений строк, до 15.08. А отже міг укласти договір або, як дозволяє йому Закон, продовжити строк для укладання договору до 60 днів», – підкреслив Володимир Ахундов з «Ліги антитрасту».

Сумську облдержадміністрацію з червня 2021 року очолює Дмитро Живицький, до цього він півроку працював застуником міністра інфраструктури Владислава Криклія. У 2016-2019 роках Живицький очолював апарат Сумської ОДА.

ДП «Дороги Сумщини» з березня 2021 року очолює депутат Сумської районної ради Мирослав Завальний. До цього призначення він працював у «Сумському райавтодорі» та ТОВ «Суми-сервіс-буд» Олександра Шевченка.