Поляки вперше взяли 86 мільйонів на автоматику компресорної станції «Більче-Волиця»
20.09.2021   //   1 Переглядів

АТ «Укртрансгаз» 31 серпня за результатами тендеру замовило компанії «Techmadex S.A.» (Польща) роботи за 85,80 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До середини 2022 року виконають реконструкцію загальностанційної системи керування головного щита управління-1 та системи автоматичного керування газоперекачувальними агрегатами №2 та №7 компресорного цеху №1 дотискної компресорної станції «Більче-Волиця» Стрийського виробничого управління підземного зберігання газу. Сам комплект автоматизованої системи керування головним щитом керування КЦ-1 коштує 19,80 млн грн., а дві системи автоматичного керування ГПА – по 6,62 млн грн. (тут і далі без ПДВ).

Кабель КВБбШвнг 27х1,5 купили по 115 грн./м. На ринку він дорожчий – 134183 грн./м.

Фальшпідлога обійдеться у 2 335 грн./кв. м. Марка і детальні характеристики невідомі.

Ціни сталі, піску, бетону відповідають іншим тендерам, але на них піде відносно мало.

Вартість договору на 15% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 100,51 млн грн.

Тендерна документація вимагала надати аналогічний договір про будівництво, технічне переоснащення або реконструкцію систем автоматичного керування ГПА чи систем паливного регулювання ГПА. Анонімна фірма вимагала розширити перелік робіт до інших галузей, оскільки це вузькоспеціалізований вид робіт. Замовник відмовився, бо об’єкти газотранспортного комплексу класу наслідків СС3 мають власну специфіку.

У торгах брали участь 11 фірм. Найнижчу ціну в 85,79 млн грн. пропонувало ТОВ «МБС-Інжинірінг». Однак її відхилили за рішенням АМКУ по скаргах ТОВ «УА-Системи» і ТОВ «Укртехноресурс». Компанія наклала на пропозицію удосконалений електронний підпис замість кваліфікованого електронного підпису. Також вона не зазначила в опитувальнику країну проживання свого кінцевого бенефіціара і подала дозвіл Держпраці без такого виду небезпечних робіт, як «газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних та/або пожежонебезпечних зонах». Ще вона мала невідповідності в банківській гарантії.

Отже, переможцем став наступний учасник «Techmadex S.A.» із ціною 85,80 млн грн.

Фірма «УА-Системи» поскаржилась в АМКУ і на польську фірму теж, але безуспішно.

Дорожчими конкурентами були вищезгадані «УА-Системи» та «Укртехноресурс», ТОВ «Газпромбудмонтаж», ТОВ «Нафтогазмонтаж», ТОВ «Газойлтехнопайп», ТОВ «Авгеліт», ТОВ «Системи автоматизації сервіс», ТОВ «ІТО», а також ТОВ «Нафтогазхім Сервіс».

Основними акціонерами польської «Techmadex S.A.» є Даріуш Гіл, Міхал Гіл, Хенрик Цукєр, Ізабела Камецька і Дональд Франкель, а кінцевими бенефіціарами – Даріуш Гіл і Міхал Гіл. Фірма надає послуги в сферах промислової автоматизації, обслуговування та експлуатації газового обладнання тощо. Вона вперше отримала держпідряд в Україні.