Державний канал «Дом» дав 34 мільйони на краєзнавче реаліті-шоу «Посетите мой дом»
20.09.2021   //  

ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (телеканали «Дом» та «UATV») Мінреінтеграції 9 вересня замовило ТОВ Телевізійна виробнича компанія «Пілот Продакшн» програму на 34,20 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч частково створять розважально-пізнавальну передачу «Посетите мой дом» російською мовою. Це буде реаліті-шоу з елементами нарису та краєзнавства. Воно включатиме 100 випусків довжиною 45 хвилин. Отже, випуск коштує 342 тис грн.

Шоу має показати красу та традиції країни, регіонів, гастрономічне різнобарв’я, історії людей. Кількадесят людей з різних куточків України вирушають в гості на інший кінець країни, щоб провести незабутні дні в гостинній атмосфері міст, сіл і осель іншого регіону, побачити унікальні природні та історичні пам’ятки, випробувати на собі неймовірні традиції, спробувати легендарні страви, познайомитися з простими, але особливими людьми. Герої – це люди різних типажів, з цікавою життєвою історією, професією чи захопленнями. Локації – інтер’єр та екстер’єр в реальних умовах у реальних героїв.

Автором ідеї/формату програми є Олена Кошіль, яка працювала головним редактором «Нового каналу»,креативним продюсером «ТЕТ», креативним продюсером серіального виробництва «ICTV», а також креативним продюсером департаменту кіносеріального виробництва ТРК «Україна». Оператором-постановником є Андрій Урбанський, який був оператором-постановником програм «Холостяк. Як вийти заміж», «Детектор брехні», «Сюрприз, сюрприз», «Коли ми вдома. Нова історія. Нова історія 2» та «Шоу Братьев Шумахеров» тощо. Режисером-постановником є Олександра Якуніна, яка була головним режисером на телеканалах «1+1» і «СТБ» та працювала над реаліті-шоу «Щаслива за 7 днів», «Фермер шукає дружину», «Я соромлюся свого тіла», «Врятуйте нашу сім’ю».

Закупівлю провели за переговорною процедурою, оскільки її предмет полягає у створенні або придбанні витвору мистецтва. Компанія виграла мистецький конкурс на виробництво реаліті-шоу, яке об’єднувало б мешканців різних регіонів України, несло ідею об’єднання українців як єдиної нації, мотивувало дізнаватися про міста, села та їх мешканців. Комісія вирішила, що проект актуальний, оскільки «українці часто живуть за інформаційними стінами і бачать життя крізь призму соціальних мереж та новин, де створюється лише ілюзія оточення однодумцями». Мовляв, ця програма направлена на об’єднання людей, незалежно від їх походження, сімейних та національних традицій та світосприйняття.

«Пілот Продакшн» на чолі з Галиною Вярвельською належить Олександру Брикайлу. Він володіє ПП «Студія Пілот», яке очолює Олена Кошіль. Ще він зі «Студією Пілот» і Сергієм Лавренюком заснували ТОВ «Солар Медіа», яким керує Крістіна Хлапоніна.